1 komentar(a)
Nikola Janović, Foto: Facebook/VK Jadran
Ažurirano: 27.09.2015. 18:35h

Jadran Carine je upisao i drugu pobjedu u regionalnom takmičenju ove sezone.

Crnogorski šampion je u drugom kolu savladao Mornar iz Splita rezultatom 7:5, a trijumf nijednom nije došao u pitanje.

Bilo je perioda, pogotovo u drugoj četvrtini, kada su Novljani imali praznih minuta, ali su u drugom dijelu treće i početkom posljednje dionice obezbijedili sigurnu pobjedu.

Jadran je poveo sa 2:0 na startu (strijelci Nikola Janović i Stefan Vidović), a onda mu je trebalo skoro 14 minuta da zatrese mrežu Splićana.

Srećom, dok je napad bio skroman, odbrana je bila na visokom nivou, pa Mornar nije mogao ni da pomisli da može do iznenađenja na otvorenom bazenu na Škveru.

Naš predstavnik je najveću prednost imao pet i po minuta prije kraja kada je pogotkom Stefana Pješivca poveo sa 7:3.

Rezultati 2. kola: Jadran Carine - Mornar 7:5, Jug - POŠK 23:3, Partizan - Radnički 11:7, Crvena zvezda - Vojvodina 8:7.

Jadran Carine - Mornar 7:5 (2:0, 0:1, 4:2, 1:2)

Herceg Novi - Bazen "Jadran". Sudije: Radičević (Hrvatska), Abramović (Crna Gora). Igrač više: Jadran 10 (3), Mornar 7 (1). Peterci: Jadran 2 (2), Mornar 1 (1).

Jadran: Kandić, Ukropina 1, Gardašević, Kovačić, Vidović 2, Moskov, Banićević, Janović 3, Radović, Ranđić, Petrovski, Pješivac 1, Popović, Spaić.

Mornar: Kačić, Čagalj, Gluhaić 1, Goreta 2, Ćalić, Vrdoljak, Lozina, Buha, Visković 1, Burić 1, Dužević, Pejković, Šparada, Butić.