64 pregleda 1 komentar(a)
VK Jadran Carine, Foto: Facebook/VK Jadran
Ažurirano: 25.09.2015. 18:39h

Na otvaranju Jadranske lige, vatepolisti Jadran Carina su pokazali da će biti i te kako konkurentni za fajnl-for.

Izabranici Vladimira Gojkovića su se na Škveru poigravali sa POŠK-om i slavili sa 13:4.

U meču u kojem je pobjednik bio unaprijed poznat sve je riješeno već u 1. četvrtini, jer je domaćin poveo 5:1.

Splićani su u narednih osam minuta postigli dva gola, a nisu primili nijedan, zahvaljujući raspoloženom golmanu Matu Aniću, koji je odbranio pet šuteva.

Ali, to je bio samo uvod u furiozni period igre Novljana, koji su treću četvrtinu dobili sa čak 6:0 i stekli ogromnih 11:3.

Serija je prenijeta i na posljednju četvrtinu, a golovi Alekse Ukropine i Stefana Vidovića iz kontri su donijeli Jadranu dvocifrenu prednost (13:3), prije nego što je konačni rezultat postavio Bože Gadža.

U regionalnom takmičenju od ove sezone se igra po drugačijem rasporedu nego do sada, pa se mečevi igraju petkom i nedjeljom.

Za dva dana, gost Jadrana je još jedan klub iz Splita - Mornar.

Jadran Carine - POŠK 13:4 (5:1, 0:2, 6:0, 2:1)

Herceg Novi - Otvoreni bazen na Škveru. Gledalaca: 500. Sudije: Rak (Hrvatska) i D. Adžić (Crna Gora). Igrač više: Jadran Carine 7 (4), POŠK 3 (1).

Jadran Carine: Kandić (četiri odbrane), Ukropina 2, Popadić 2, Kovačić, Vidović 2, Moskov 2, Baničević 2, Janović 1, Radović 1, Ranđić, Petrovski 1, Pješivac, Popović (dvije odbrane), Spajić.

POŠK: Anić (14 odbrana), Bego, Prižmić 1, Lapins, Gadža 1, Borovčić-Kurir, Rončević, Stipić 1, Ćorušić, Delić, Vegar 1, Radmilo, Sarić, Butić.