Ranđić donio trijumf Jadranu protiv Sabadelja

Novljani su slavili sa 7:6 u Veroni i to golom Miroslava Ranđića 56 sekundi prije kraja
1 komentar(a)
VK Jadran Carine, Foto: Facebook/VK Jadran
Ažurirano: 18.09.2015. 17:10h

Jadran je napravio prvi korak ka plasmanu u plej-of za Ligu šampiona nakon što je u neizvjesnoj završnici savladao španski Sabadelj.

Novljani su slavili sa 7:6 na otvaranju kvalifikacionog turnira u Veroni i to golom Miroslava Ranđića 56 sekundi prije kraja.

Jadran je dobro otvorio utakmicu, poveo je sa 2:0 (golovi Stefana Pješivca i Ranđića), ali su se Španci probudili i sredinom treće četvrtine prvi put poveli (4:3).

Naš šampion je u istoj dionici imao i minus od dva pogotka (5:3), ali je sve nadoknadio u finišu meča.

Prvo je Aleksa Ukropina izjednačio na 6:6 na pet minuta i 45 sekundi prije kraja, da bi Ranđić donio veliki trijumf.

Sabadelj je imao posljednji napad s igračem više, ali se Jadran odbranio...

Ranđić je sa četiri gola predvodio sastav Vladimira Gojkovića, a po jednom su se upisali Ukropina, Pješivac i Željko Kovačić.

Naredni meč na turniru Jadran igra sjutra od 17.30, a protivnik je Oradea.

Rumunski predstavnik je u prvom kolu savladao Veronu rezultatom 10:8.

Sabadelj - Jadran Carine 6:7 (0:2, 0:0, 5:2, 1:3)

Verona - Bazen "Manara". Sudije: Stavridis (Grčka), Marjai (Mađarska).

Sabadelj: Motos, Kabanas 1, Kopman, Matoso Algasil, Ernando Garsija, Soler Saljent 3, Lopes Eskribano 2, Portiljo, Valverde, Vela, Savedra, Pegado, Kareras.

Jadran Carine: Kandić, Ukropina 1, Popadić, Kovačić 1, Vidović, Moskov, Banićević, Janović, Radović, Ranđić 4, Petrovski, Pješivac 1, Popović.