Jadran preko Monpeljea do 2. runde

Novljani su se dugo mučili sa Francuzima, a izgledao je da idu ka laganom pobjedi kada su poveli sa 6:3 tri minuta i 20 sekundi prije kraja druge četvrtine golom Alekse Ukropine
1 komentar(a)
Stefan Vidović, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 05.09.2015. 18:32h

Jadran je uz određene probleme savladao Monpelje u Herceg Novom i kolo prije kraja prvog kvalifikacionog turnira obezbijedio prolaz u drugu rundu.

Crnogorski šampion je trijumfovao sa 11:7 i drži prvo mjesto sa Spartakom iz Volgograda, s kojim će se sastati sjutra (19 časova).

Taj meč nema veliki značaj, izuzev što će odlučiti koja ekipa će proći sa prve pozicije.

Novljani su se dugo mučili sa Francuzima, a izgledao je da idu ka laganoj pobjedi kada su poveli sa 6:3 na tri minuta i 20 sekundi prije kraja druge četvrtine golom Alekse Ukropine.

Gosti su, međutim, serijom 3:0 poravnali, ali se Jadran uozbiljio i opet došao do sigurne prednosti (9:6).

Vlado Popadić je 13 sekundi prije kraja postavio konačnih 11:7, što je bila i najveća prednost Jadrana u ovom susretu.

Monpelje i dalje ima šanse da prođe u drugu rundu kvalifikacija, jer je Spartak savladao Mladost (15:7) i ostavio je na nuli.

Tako je sjutrašnji okršaj Monpeljea i Zagrepčana kvalifikacioni za treće mjesto i prolaz.

Oba tima uz dva poraza imaju gol-razliku minus 10.

Jadran - Monpelje 11:7 (2:2, 4:3, 2:1, 3:1)

Herceg Novi - Bazen "Jadran". Sudije: Inesta (Španija), Sungu (Turska).

Jadran: Kandić, Ukropina 1, Popadić 3, Kovačić, Vidović 1, Moskov 1, Banićević, Janović 2, Radović, Ranđić 1, Petrovski, Pješivac 2, Popović.

Monpelje: Jasberenji, Boniu 1, Maksimović, Martal, Avena, Mutur, Filipović 1, Hajnrih 1, Kalinić 2, Živković, Lo 2, Šipotel, Delgado.