Tim koji u našoj grupi bude drugoplasirani već zna da će mu rival u četvrtfinalu biti Grčka, prvoplasirana ekipa grupe B
108 pregleda 0 komentar(a)
Crnogorski vaterpolisti, Foto: Waterpoloworld.com
Ažurirano: 29.07.2015. 11:45h

Malo razloga za optimizam imaju crnogorski vaterpolisti nakon prva dva kola na Svjetskom prvenstvu u Kazanju.

Poslije remija sa Australijom definitivno još mnogo manje nego što je to bio slučaj po porazu "ajkula" od Srbije na otvaranju šampionata.

Naš nacionalni tim je remizirao sa Australijancima (5:5), ostao je u igri za drugo mjesto u grupi zahvaljujući maestralnom lobu Mlađana Janovića 22 sekunde prije kraja, ali ako nešto brzo ne promijeni u igri teško da će i ovaj bod na kraju moći da donese nešto dobro u Tatarstanu.

Nakon odlične defanzive u prvom poluvremenu (prvi gol primljen nakon više od 15 minuta igre), vođstva od 3:0, kasnije i 4:2, Crna Gora je u drugom poluvremenu potpuno stala.

Tačnije, pogodak za 4:2 Darka Brguljana na sredini treće dionice u napadu s igračem više bio je posljednji trzaj.

Potom više ni u jednom šutu nije bilo snage, Australijanci su uhvatili ritam koji im je odgovarao i serijom 3:0 za nešto manje od dva minuta posljednje četvrtine došli u situaciju da misle i o pobjedi (poveli sa 5:4).

Od tog trenutka je i djelovalo da "kenguri" grabe ka trijumfu, jer je Crna Gora bila bezopasna pred golom Džejmsa Stentona, ali je momenat inspiracije Janovića sačuvao naš crnogorske vaterpoliste poraza i samim tim ostavio nadu za drugu poziciju u grupi.

Mlađan je poslije faula lobom zatresao mrežu i samo podsjetio kakav napadački potencijal posjeduje. Taj potencijal, i to u punom sjaju, crnogorskom timu će biti neophodan do kraja turnira...

A za drugu poziciju u grupi Crna Gora sada treba da se uzda u Srbiju i vjeruje da će "delfini" u posljednjem kolu savladati Australiju većom razlikom nego što su "ajkule" izgubile od njih na premijeri (11:8). Naravno, sve pod uslovom da naši vaterpolisti pobijede Japan u petak.

Mada, situacija je takva da su rezultati u grupi u drugom planu u ovom trenutku, jer ako "ajkule" budu u tom četvrtfinalu (računa se da će u osmini finala imati lagan posao sa Južnom Afrikom ili Kazahstanom) igrale kao u drugom poluvremenu današnjeg meča onda je svejedno da li će za plasman u polufinale rival biti Hrvatska ili Grčke.

Uz ovakav nastup, pogotovo u napadu, borba za medalju će ostati samo san za izabranike Ranka Perovića.

Australija - Crna Gora 5:5 (0:2, 1:1, 1:1, 3:1)

Kazanj - "Vaterpolo arena". Gledalaca: 313. Sudije: Margeta (Slovenija), Naumov (Rusija). Igrač više: Australija 6 (1), Crna Gora 4 (2). Peterci: Crna Gora 1 (1).

Australija: Stenton (11 odbrana), Kempbel, Ford, Koteril 1, Pauer, Gilhrist, Rouč 1, Janger 3, Svift, Emeri, Hauden, Martin, Denerli.

Crna Gora: Šćepanović (10 odbrana), Dr. Brguljan 1, Pasković, Čučković, Darko Brguljan 1, Radović, M. Janović 2, Ukropina, Ivović 1, Murišić, Klikovac, Jokić, Lazović.

TOK MEČA

Kraj utakmice - Crna Gora je izvukla remi protiv Australije.

Australijanci su imali 22 sekunde za trijumf, sedam sekundi do kraja dobili i igrača više, ali nisu ni šutnuli na gol.

5:5 - Janović je pogodio fantastičnim lobom 22 sekunde prije kraja.

Još 37 sekundi do kraja. Napad za Crnu Goru.

Loše dodavanje Ukropine za Ivovića.

Tajm-aut Perovića na minut i 22 sekunde do kraja.

Prečka Jangera.

Do kraja meča još minut i po.

I Ivović je šutirao, ali pored gola.

Radović je izblokiran.

Opet korner. Australija treći put zaredom ima napad.

Šćepanović je odbranio šut Kempbela.

Loš šut Radovića.

Crna Gora nikako da pronađe put do gola.

5:4 - Janger s igračem više (5.52).

Isključen je Draško Brguljan.

4:4 - Rouč (6.55).

3:4 - Janger s igračem više (7.43).

Kraj treće dionice.

Isključenje Ivovića, ali Australijanci nisu ozbiljnije ugrozili gol. Ako osvoji loptu, Australija će na startu 4. četvrtine imati napad s igračem više.

Fatović je tražio tajm-aut na 28 sekundi prije kraja.

Stenton je zaustavio Ivovića.

Tajm-aut Ranka Perovića na 55 sekundi do kraja treće četvrtine.

Ford je pokušao, ali pored gola.

Klikovac nije pogodio sa dva metra u napad s igračem više.

Isključenje Pauera

Stenton je odbranio šut Janovića, ali će Crna Gora imati novi napad.

Stativa Jangera (3.10).

Stenton je odbranio šut Draška Brguljana.

2:4 - Darko Brguljan s igračem više (4.35).

Isključenje Svifta.

Šćepanović je odbranio šut Gilhirista.

Isključenje Klikovca.

Šćepanović je zaustavio šut Kempbela.

Nije Crna Gora iskoristila prvi napad u nastavku.

2:3 - Janger (7.32).

Prvi napad u trećoj četvrtini ima Australija.

Kraj prvog poluvremena. Crna Gora vodi sa 3:1.

Stativa Kempbela. Crna Gora ima posljednji napad u prvom poluvremenu.

Tajm-aut Fatovića na 57 sekundi prije kraja druge četvrtine.

Jokić je pogodio staivu u napadu s igračem više.

Emeri je isključen.

1:3 - Koteril (2.34).

Stenton je odbranio šut Murišića.

0:3 - Draško Brguljan (3.53).

Tajm-aut Perovića.

Pasković je požurio u našem napadu, a Šćepanović zaustavio šut Kempbela.

Crna Gora kontroliše Australijance u odbrani.

Novi promašaj "kengura".

Na drugoj strani nije uspio Pasković.

Šćepanović je odbranio zicer Kempbela sa dva metra. Golman "ajkula" dominira.

Prvi napad u drugoj dionici ima Australija.

Kraj prve četvrtine

Šćepanović je u dva navrata zaustavio šuteve u napadus s igračem više Australije.

Isključen je Darko Brguljan.

0:2 - Ivović u napadu s igračem više (0.47).

Jokić je iznudio isključenje.

U dva metra je ušao i dodao loptu igrač Australje. Crna Gora se odbranila.

Sada tajm-aut Elvisa Fatovića.

Isključenje Ukropine.

Draško Brguljan je gađao preko gola na isteku napada.

Tajm-aut Ranka Perovića.

Radović je pogodio prečku.

Šćepanović je upisao četvrtu odbranu nakon šuta Jangera.

0:1 - Mlađan Janović je iskoristio peterac (4.34).

Kempbel je skrivio peterac nad Klikovcem.

Na drugoj strani je dobro utakmicu otvorio i golman Stenton.

Šćepanović je već upisao dvije odbrane.

Utakmica je počela. Prvi napad za Australiju.

Crnogorski vaterpolisti danas igraju jedan od važnijih mečeva na turniru - protiv Australije, utakmicu koja će sigurno odlučiti o drugom mjestu u grupi D.

I ne samo to, tim koji slavi u ovom duelu već zna ko će mu biti eventualni protivnik u četvrtfinalu. U pitanju je Grčka, koja je jutrošnjim trijumfom nad Sjedinjenim Američkim Državama od 11:10 (identičnim rezultatom je savladala Italiju na otvaranju) obezbijedila prvo mjesto u grupi B.

Sve što Crna Gora treba da uradi da bi došla do Helena je da savlada Australiju, potom Japan na kraju grupe, te u osmini finala jednog od potencijalnih rivala koji pripadaju autsajderima u Kazanju - Južnu Afriku ili Kazahstan (rival će biti trećeplasirana ekipa iz te grupe).

Australijanci su na startu turnira bili bolji od Japana sa 10:4, dok su "ajkule" izgubile od Srbije (11:8).