Budva savladala Primorac i praktično osigurala drugo mjesto

Budvani su u Kotoru savladali Primorac sa 7:6 i sada na drugom mjestu imaju četiri boda više od današnjeg rivala
66 pregleda 0 komentar(a)
Marko Vukmirović, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 28.04.2015. 18:26h

Budva će igrati u finalu crnogorskog prvenstva protiv Jadrana ako se ne desi neko čudo u posljednja dva kola Mini lige.

Budvani su u Kotoru savladali Primorac sa 7:6 i sada na drugom mjestu imaju četiri boda više od današnjeg rivala. U našem prvenstvu, gdje manje-više sve poznato, ta razlika je teško nadoknadiva.

Gosti su poveli sa 2:0, Primorac tek u finišu druge četvrtine dao prvi gol (Janko Krivokapić), prije nego što je primio dva vezana gola u svega 50 sekundi i na poluvremenu imao minus od 4:1.

Kotorani su, međutim, u trećoj četvrtini zaigrali mnogo bolje u oba pravca i serijom 3:0 došli do izjednačenja (golovi Ivana Radonjića, Đorđa Bulatovića i Nikolasa Saveljića), ali je nakon toga došao red da reaguje i Budva.

Petar Ćetković nakon greške Saveljića, onda i Marko Vukmirović iz velike daljine donijeli su gostima sigurnih plus dva dva minuta i 45 sekundi do kraja.

Posljednji gol na meču dao je Ivan Radonjić sekund prije kraja. Vremena za preokret nije bilo...

Kataro i Jadran igraju sjutra od 19 časova.

Primorac - Budva 6:7 (0:1, 1:3, 3:0, 2:3)

Kotor - Bazen “Nikša Bućin”. Sudije: Ivanovski, Obradović. Igrač više: Primorac 12 (4), Budva 6 (2). Peterci: Budva 2 (1).

Primorac: U. Brguljan (devet odbrana), Celatis, Bulatović 1, Kriještorac, M. Brguljan, Latković, Todorović, Radonjić 2, Matković, Krivokapić 2, Vukasović, Perović, Andrović, Saveljić 1.

Budva: Kralj (12 odbrana), S. Ćetković, Đurđić 3, P. Ćetković 1, Kovačević, Vujašević, Vukmirović, Tenžera, Murišić, Radunović 2, Graneta, Mi. Konatar, Mitrović 1.