Jadran za dva minuta slomio Primorac, Budva sigurna

Kvalitet gostiju došao je do izražaja za svega dva i po minuta serijom 4:0 od 3:4 došli do 7:4
Jadran, vaterpolo, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 25.04.2015. 18:34h

Primorac je pružio žestok otpor Jadranu, odigrao vjerovatno i najbolji bokeljski derbi ove sezone, ali je opet sve bilo uzalud - Novljani su slavili sa 8:5 u Kotoru i praktično zacementirali prvo mjesto pred finale.

Kotorani su dugo bili u igri, čak su imali i vođstvo, a kvalitet gostiju došao je do izražaja za svega dva i po minuta posljednje četvrtine kada su serijom 4:0 od 3:4 došli do 7:4 i potpisali tri boda. Kasnije je bilo i 8:4, a poraz je samo ublažio Nikolas Saveljić 37 sekundi prije kraja...

Primorac je vodio na kraju treće dionice, a pohod Jadrana ka pobjedi uslijedio je u prva tri napada u posljednjih osam minuta kada su pogađali Dragan Drašković, Jovan Sarić i Aleksa Ukropina.

Budva je savladala Kataro sa 15:7 i preuzela drugo mjesto od Primorca.

Primorac - Jadran 5:8 (1:2, 2:2, 1:0, 1:5)

Kotor - Bazen "Nikša Bućin". Sudije: Đurašković, Matijašević. Igrač više: Primorac 7 (3), Jadran 6 (2).

Primorac: U. Brguljan, Celatis, Bulatović, Todorović, M. Brguljan 1, Latković, Perović, Radonjić 1, Matković, Krivokapić, Vukasović 1, Grgurević, Andrović, Saveljić 2.

Jadran: Kandić, Ukropina 2, Popadić, Sekulić, Vidović 1, Moskov, Banićević 1, Sarić 2, Latinović 1, Spaić, Drašković 1, Pješivac, Popović, Gardašević.

Budva - Kataro 15:7 (4:2, 5:3, 2:1, 4:1)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Mišković i Arnaut. Peterci: Budva 1 (1). Rezultat po četvrtinama: 4:2, 5:3, 2:1, 4:1.

Budva: Mi. Konatar, S. Ćetković 3, Đurđić 3, P. Ćetković 1, Kovačević, Vujašević, Radanović, Vukmirović 2, Tenžera 1, Murišić 3, Tadić 1, Tomanović, Zubac, Mitrović 1.

Kataro: Mandić, Vušković 2, Perković 1, Popović 1, Piper, Bjelobrković, Krivokapić, Šabanović, Milaš 1, Đurović 2, Popović, Obradović, Nedeljkov, Mićanović.