Crna Gora savladala Tursku

85 pregleda 0 komentar(a)
crnogorski vaterpolisti, Foto: Savo Prelevic
Ažurirano: 14.04.2015. 19:42h

Crnogorski vaterpolisti su pobjedom završili ovogodišnji nastup u Svjetskoj ligi nakon što su u Istanbulu savladali Tursku sa 12:5.

Izabranicima Ranka Perovića je ovo četvrti trijumf u Svjetskoj ligi, u kojoj imaju i četiri poraza.

"Ajkule" su savladale Tursku i Francusku po dva puta, a izgubili su u duelima sa Italijanima i Hrvatima.

Crna Gora je počela meč u nešto sporijem ritmu, mučila se do poluvremena (5:3), da bi u samo tri minuta treće četvrtine s tri pogotka otišla na plus pet (8:3). Turci su smanjili na 8:4, ali nisu imali snage za više, pa je naša reprezentacija u posljednjoj dionici stigla i do rekordne razlike od osam golova (12:4).

U derbiju kola, Hrvati su u Splitu bili bolji od "azura" rezultatom 14:11.

Crna Gora je tako kao trećeplasirana ekipa u grupi C završila Svjetsku ligu, a na finalni turnir (na koji se plasiralo osam ekipa) idu Hrvatska, kao lider grupe, i Italija - sastav Alesandra Kampanje je plasman obezbijedio prije nego što je takmičenje i počelo, jer će biti domaćin završnice u Bergamu.

Turska - Crna Gora 5:12 (2:3, 1:2, 1:3, 1:4)

Istanbul - Bazen "Arkaši Atakoj". Gledalaca: 200. Sudije: Žuha (Slovačka), Pajraktaridis (Grčka).

Turska: Sen, Colak, Ozbakis 1, Agkurt, Bijik 1, Gulenc, Gozusulu, Destići 1, Sonmez, Ozbek, Jilmaz, Džagataj 2, Juksek.

Crna Gora: Kandić, Đurđić, Pasković 3, Ukropina 1, Darko Brguljan 1, Čučković 1, Vidović 1, Latinović 2, Murišić, Krivokapić 2, Sarić 1, Šćepanović.