Jadran se porazom oprostio od F4, Budva nije opstala

Novljani sezonu u regionalnom takmičenju završili na petom mjestu
75 pregleda 0 komentar(a)
Jadran, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 28.03.2015. 19:22h

Jadran je ubjedljivo poražen od Partizana u Beogradu (12:6) čime je i završen san o plasmanu na finalni turnir.

Novljani su ovim porazom definitivno zatvorili vrata F4, mada svakako nije zavisilo sve od njih pred posljednje kolo Lige za prvaka.

Jadran je dobro otvorio duel na Banjici, poveo sa 2:0 (golovima Stefana Pješivca i Radovana Latinovića), ali nakon toga više nijednom nije ni izjednačo rezultat, pa je Partizan rutinski osvojio tri boda.

Iznenađenje "crno-bijelih" bio je Holanđanin Lukas Gilen, koji je četiri puta matirao Slavena Kandića. Pogodak manje dao je najbolji igrač Partizana Dušan Mandić, a dva je upisao bivši crnogorski reprezentativac Nemanja Vico.

Jadran je imao aktivan rezultat do poluvremena (4:3), ali je u nastavku potpuno pao - serijom 3:0 domaćin je stigao na 7:3, a na kraju treće četvrtine je bilo 8:4.

Tu je bilo jasno da tim sa Škvera ne može da izbjegne poraz.

Na fajnl-for su se plasirali Primorje, Jug, Radnički i Mladost.

U ligi za plasman i opstanak, Budva je savladala Vojvodinu (8:5), ali nije opstala, baš kao ni Primorac, koji je ranije ostao bez šansi.

Kotorani su u Splitu izgubili od POŠK-a (9:4).

Partizan - Jadran 12:6 (2:2, 2:1, 4:1, 4:2)

Beograd - Bazen "Banjica". Sudije: Ćirić (Srbija), Periš (Hrvatska). Igrač više: Partizan 8 (4), Jadran 8 (4).

Partizan: Rističević, Gilen 4, Mandić 3, Vico 2, Subotić, Repanović, Gogov, Jakšić 1, Manojlović, Tanasković 1, Stojanović 1, Janković, Brakočević, Radojević.

Jadran: Kandić, Ukropina, Popadić, Sekulić 2, Vidović, Moskov, Banićević, Sarić 1, Latinović 1, Bitadze, Drašković 1, Pješivac 1, Popović, Giga.

Budva - Vojvodina 8:5 (1:2, 1:0, 2:1, 4:2)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Ivanovski (Crna Gora), Tioco (Hrvatska). Igrač više: Budva 9 (3), Vojvodina 5 (2). Peterci: Vojvodina 2 (1).

Budva: Kralj, S. Ćetković, Đurđić 2, P. Ćetković, Kovačević 1, Vujašević, Radunović 1, Vukmirović 2, Tenžera, Murišić, Radanović, Tomanović, Mi. Konatar, Mitrović 2.

Vojvodina: Vitorović, Petrovski, Maksimović 1, Rogač, Čikvinidze, Vasić 1, Gvozdanović 1, Ćatović 1, Trkulja 1, Marić, Matković, Jovanović, Dobožanov.

POŠK - Primorac 9:4 (4:3, 3:0, 1:1, 1:0)

Split - Bazen na Poljudu. Sudije: Radičević (Hrvatska), Ivanovski (Crna Gora). Igrač više: POŠK 6 (3), Primorac 7 (-). Peterci: POŠK 1 (1).

POŠK: Jelovina, Rustamov 2,Prižmić 3, Delić, Vegar 2, Knežević, Rončević 1, Stipić 1, Vegar, Pavlović, Radilović, Cvjetković, Podrug, Borovčić-Kurir.

Primorac: U. Brguljan, Celatis, Kosić, Kriještorac 1, M. Brguljan, Latković 1, Adžić 2, Radonjić, Matković, Krivokapić, Vukasović, Grgurević, Andrović, Saveljić.