Jadran remizirao sa Primorjem, Primorac bolji od Branika

1 komentar(a)
Aleksa Ukropina, Primorac - Jadran, Foto: Foto "Vijesti"
Ažurirano: 14.03.2015. 19:27h

Jadran je napravio malo čudo u Igalu i remizirao sa Primorjem - bilo je 10:10, iako je veliki favorit, istina u kombinovanom sastavu, imao i pet golova prednosti u drugoj četvrtini.

Novljani su izvukli bod pogotkom Dragana Draškovića tačno minut prije kraja, a potom imali i priliku da pobijede. Međutim, šut Jovana Sarića je odbranio crnogorski reprezentativni golman Dejan Lazović.

Malo šta je nagovještavalo da Jadran može da izbjegne poraz, jer je poslije sedam i po minuta igre gubio sa 5:1, kasnije i 7:2...

Prava reakcija domaćina je viđena u posljednjoj dionici kada je serijom 3:0 došao na gol minusa (9:8), ali je preokret bio daleko nakon što je rumunski centar Kozmin Radu vratio sigurnih dva razlike Primorju (10:8) dva minuta i 12 sekundi prije kraja.

Ipak, prvo Nikola Moskov, a onda i Drašković, uz pomoć golmana Slavena Kandića, sačuvali su remi i samim tim šanse za plasman na finalni turnir.

Jadran sada ima isti broj bodova kao Mladost na četvrtom mjestu, s tim što Zagrepčani danas igraju protiv Juga u Dubrovniku.

"Žapci" su svakako u prednosti u borbi za finalni turnir, jer imaju i bolji međusobni skor u odnosu na našeg šampiona.

Ukoliko iznenade i trijumfuju protiv Juga obezbijediće plasman na F4 kolo prije kraja...

U ligi za plasman i opstanak, Primorac je u Kotoru bio siguran protiv Branika (13:7).

Rezultati - Liga za prvaka: Jadran - Primorje 10:10.(19), Nedjelja: Crvena zvezda - Radnički (18), Jug - Mladost (19.15). Subota (21. mart): Mornar - Partizan.

Liga za plasman i opstanak: Primorac - Branik 13:7. Nedjelja: Medvešćak - POŠK (19), Vojvodina - Jadran ST (19). Slobodna je Budva.

Jadran - Primorje 10:10 (2:5, 0:2, 3:0, 5:3)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Savinović (Hrvatska), Abramović (Crna Gora). Igrač više: Jadran 9 (3), Primorje 8 (2). Peterci: Primorje 1 (1).

Jadran: Kandić, Ukropina 2, Popadić, Sekulić 1, Vidović 1, Moskov 2, Banićević, Sarić 1, Latinović, Spaić, Drašković 2, Pješivac 1, Popović, Radović.

Primorje: Lazović, Vrlić, Radu 1, Krapić, Peroš, Rakovac, Radetić, Mudražija, Elez 2, Šetka 4, Garsija 2, Buljubašić 1.

Primorac - Branik 13:7 (2:2, 2:1, 5:2, 4:2)

Kotor - Bazen "Nikša Bućin". Sudije: Arnaut, Kontić (Crna Gora). Igrač više: Primorac 8 (5), Branik 4 (1). Peterci: Branik 1 (1).

Primorac: U. Brguljan, Celatis, Perović, Kriještorac 3, M. Brguljan, Latković 1, Adžić 2, Radonjić 1, Matković, Krivokapić, Vukasović, Grgurević 2, Mikijelj, Saveljić 4.

Branik: Škrbić, Tomše 2, Kadivec 3, Lilić, Globovnik, Klipa, Pevec 2, Uremović, Cirković, Gledec.