Jadran bolji od Partizana, porazi Budve i Primorca

Jadran, vaterpolo, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 28.02.2015. 19:58h

Jadran je zahvaljujući pobjedi nad Partizanom sačuvao realne šanse da se domogne fajnl-fora regionalne lige.

Sedmostruki prvak Evrope je savladan sa 11:9, iako su Novljani loše otvorili utakmicu i već poslije sedam minuta igre imali tri gola minusa (4:1).

Nakon toga, međutim, Jadran je do poluvremena došao do 4:4 i više nijednom nije bio u minusu protiv beogradskog tima.

Domaćin je u posljednjoj četvrtini stigao do dva gola prednosti (8:6, 9:7 i 10:8), a trijumf je obezbijedio Dragan Drašković 41 sekundu prije kraja...

Tim Vladimira Gojkovića je ovom pobjedom makar na dan preuzeo četvrto mjesto od Mladosti. Zagrepčani sjutra veče gostuju Crvenoj zvezdi.

U Ligi za plasman i opstanak, Budva je glatko izgubila u Novom Sadu od Vojvodine (10:6) i napravila korak unazad u borbi za jedno od prva dva mjesta.

Primorac na svom bazenu nije imao šansi protiv POŠK-a (8:3).

Rezultati - Liga za prvaka: Jadran - Partizna 11:9, Jug - Radnički 7:7, Mornar - Primorje 6:11. Nedjelja: Crvena zvezda - Mladost.

Liga za plasman i opstanak: Primorac - POŠK 3:8, Vojvodina - Budva 10:6, Medvešćak - Branik 18:10. Slobodan je Jadran iz Splita.

Tabele

Jadran - Partizan 11:9 (1:4, 3:0, 3:2, 4:3)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Štampalija (Hrvatska), Đurašković (Crna Gora). Igrač više: Jadran 6 (3), Partizan 7 (1). Peterci: Partizan 1 (1).

Jadran: Kandić, Ukropina 1, Popadić, Sekulić 1, Vidović 1, Moskov, Banićević 2, Sarić 1, Latinović, Spaić, Drašković 2, Pješivac 3, Popović, Gardašević.

Partizan: Rističević, Gilen 1, Mandić 2, Lazić, Repanović, Gogov 2, Jakšić 3, Manojlović, Tanasković 1, Stojanović, Asanović, Brakočević, Radojević.

Vojvodina - Budva 10:6 (3:2, 2:2, 3:2, 2:0)

Novi Sad - Bazen "Slana bara". Sudije: Savinović, Stefanović (Hrvatska). Igrač više: Vojvodina 7 (4), Budva 7 (2). Peterci: Budva 1 (-).

Vojvodina: Vitorović, Petrovski, Maksimović 2, Bosančić, Čikvinidze, Vasić 4, Gvozdanović 1, Ćatović 1, Trkulja, Marić, Matković 1, Jovanović 1, Filipović, Šiman.

Budva: Kralj, Vukmirović, Đurđić 2, P. Ćetković, Kovačević, Vujašević, Radanović, S. Ćetković, Tenžera, Murišić 3, Ma. Konatar, Tomanović, Zubac, Mitrović 1.

Primorac - POŠK 3:8 (1:2, 0:2, 0:1, 2:3)

Kotor - Bazen "Nikša Bućin". Sudije: Rak (Hrvatska), Ćirić (Srbija). Igrač više: Primorac 7 (2), POŠK 3 (-). Peterci: POŠK 1 (1).

Primorac: Stanović, Celatis 1, Kosić, Kriještorac, Matković, Latković, Adžić, Radonjić, Perović, Krivokapić 1, Vukasović, Grgurević, Andrović, Saveljić 1.

POŠK: Jelovina, Rustamov 1, Prižmić 2, B. Vegar, Mekelroj 1, Robinson 1, Rončević 1, Stipić, D. Vegar, Pavlović 1, Knežević, Cvjetković 1, Podrug, Borovčić Kurir.