Jadran izgubio od Mladosti, Budva savladala Primorac

1 komentar(a)
Jadran, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 07.02.2015. 19:31h

Jadranov put do fajnl-fora Regionalne lige sada je mnogo teži. Novljani su poraženi od Mladosti na svom bazenu sa 12:10 čime su "žapci" preuzeli četvrto mjesto na tabeli.

Meč koji bi mogao da bude presudan za konačnu tabelu Jadran je otvorio odlično i u prvom poluvremenu čak četiri puta imao po dva gola prednosti (3:1, 4:2, 6:4 i 7:5), ali je reakcija sedmostrukog prvaka Evrope uslijedila u nastavku.

Mladost je drugi put povela u trežoj dionici kada je bilo 8:7, a Dragan Drašković je iz peterca poravnao.

Gosti su potom opet došli do vođstva, da bi tim sa Škvera preko Bojana Banićevića i Draškovića napravio novi preokret (10:9).

Ipak, sastav Vladimira Gojkovića je tu stao, a Mladost s tri vezana pogotka osvojila veoma važne bodove u Ligi za prvaka.

Zagrepčani sada imaju bod više od Jadrana...

Crnogorski derbi u Ligi za plasman i opstanak donio je uzbuđenja, ali su bodovi otišli u Budvu.

Budvani su savladali Primorac u Kotoru (10:8) i nastavili borbu za jedno od prva dva mjesta koje donosi opstanak.

Sastav Nebojše Milića je konstantno bio u vođstvu, u trećoj četvrtini je imao i tri gola prednosti (9:6), ali je Primorac smanjio na 9:8 i propustio dva napada da izjednači.

A kada domaćin nije pogodio, protivnik je pogotkom Aleksandra Radanovića minut i 41 sekund prije kraja riješio sve.

Budvi u prilog ide i remi u Novom Sadu između Vojvodine i POŠK-a (8:8), glavnih rivala za plasman.

Rezultati Lige za prvaka: Jadran - Mladost 10:12, Jug - Primorje 8:12, Mornar - Radnički 9:13. Nedjelja: Crvena zvezda - Partizan.

Tabela: Primorje 22, Jug 21, Radnički 14, Mladost 10, Jadran 9, Partizan, Mornar 6, Crvena zvezda 3.

Rezultati Lige za plasman i opstanak: Primorac - Budva 8:10, Vojvodina - POŠK 8:8. Srijeda: Medvešćak - Jadran ST. Slobodan je Branik.

Tabela: Budva 17, Vojvodina, POŠK 14, Jadran ST 13, Primorac 4, Medvešćak 3, Branik 0.

Jadran - Mladost 10:12 (4:2, 3:5, 1:2, 2:3)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Rak (Hrvatska), D. Adžić (Crna Gora). Igrač više: Jadran 10 (5), Mladost 7 (6). Peterci: Jadran 2 (2), Mladost 1 (1).

Jadran: Kandić, Ukropina 1, Popadić 1, Sekulić, Vidović 1, Porobić, Banićević 1, Sarić 2, Latinović, Spaić, Drašković 4, Pješivac, Popović, Radović.

Mladost: Pavić, Brčić, Milaković 1, Lončar 2, Dašić, Jajčinović, Capan 1, Buha 2, Pavičić, Živković 1, Vukičević 2, Bašić 3, Marcelić, Lozina.

Primorac - Budva 8:10 (2:3, 2:3, 2:3, 2:1)

Kotor - Bazen "Nikša Bućin". Sudije: Blašković (Hrvatska), Ivanovski (Crna Gora). Igrač više: Primorac 9 (4), Budva 6 (2). Peterci: Primorac 1 (1), Budva 2 (2).

Primorac: Stanović, Celatis, Dubreta, Kriještorac 2, Kosić, Latković, Adžić, Radonjić, Mačić 2, Krivokapić 2, Vukasović, Grgurević, Andrović, Saveljić 2.

Budva: Kralj, S. Ćetković, Đurđić 1, P. Ćetković, Kovačević 1, Vujašević 1, Radanović 1, Vukmirović 1, Tenžera, Murišić 3, Tomanović, Ma. Konatar 1, Zubac, Mitrović 1.