Jadran silovit protiv Mornara, porazi Primorca i Budve

74 pregleda 0 komentar(a)
Primorac - Jadran, Foto: Arhiva “Vijesti”
Ažurirano: 24.01.2015. 19:30h

Jadran je u velikom stilu savladao Mornar u derbiju grupe B i preuzeo drugo mjesto iza nedodirljivog Juga.

U Igalu je bilo 11:7 za Novljane u meču koji je jasno pokazao koja je ekipa u ovom momentu bolja, jer Splićani nijednom nisu ni zaprijetili.

Jadran će u Ligu za prvaka prenijeti devet bodova (pobjeda protiv Mornara i dvije protiv Crvene zvezde), a da bi potvrdio drugo mjesto u grupi potrebno je da pobijedi Vojvodinu u Novom Sadu u posljednjem kolu.

Realno je očekivati da crnogorski šampion odradi i to gostovanje bez problema...

U istoj grupi, Primorac nije imao šansi protiv Juga u Dubrovniku. Domaćin je slavio sa 16:5.

U grupi A, Budva je u prvom poluvremenu bila konkurentna Mladosti, ali je u drugom poluvremenu zagrebački velikan opravdao ulogu favorita.

"Žapci" su slavili sa 12:6 u Budvi, i to nakon što su u trećoj i četvrtoj dionici postigli ukupno devet golova (Budvani su u tih 16 minuta dva puta tresli mrežu).

Bogdan Đurđić je postigao tri gola za domaćina, a po jednom su se upisali Savo Ćetković, Stefan Kovačević i Nikola Tomanović.

Postigao tri gola za Budvane: Bogdan Đurđić

Najefikasniji kod gostiju je bio Ante Vukičević sa tri pogotka.

Budva je u prošlom kolu i matematički izgubila sve šanse da se plasira u Ligu za prvaka.

Jadran - Mornar 11:7 (3:1, 4:3, 3:1, 1:2)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Sudije: Rak (Hrvatska), Stefanović (Srbija). Igrač više: Jadran 6 (4), Mornar 10 (3).

Jadran: Kandić, Ukropina 1, Popadić, Sekulić, Vidović 1, Porobić, Baničević, Sarić 1, Latinović 2, Spaić, Drašković 2, Pješivac 4, Popović, Radović.

Mornar: Kačić, Čagalj, Marinić-Kragić 2, Ćorušić, Ćalić 1, Šiga 1, Zović 2, Lušić, Burić 1, Pejković, Marelja, Ban, Anić, Vrdoljak.

Budva - Mladost 6:12 (2:2, 2:1, 0:4, 2:5)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Gledalaca: 200. Sudije: D. Adžić (Crna Gora), Periš (Hrvatska). Igrač više: Budva 8 (3), Mladost 8 (3). Peterci: Mladost 2 (2).

Budva: Kralj, S. Ćetković 1, Đurđić 3, P. Ćetković, Kovačević 1, Vujašević, Radanović, Tešanović, Tenžera, Murišić, Tomanović 1, Franeta, Mi. Konatar, Mitrović.

Mladost: Marcelić, Milaković 2, Lončar 2, Dašić 1, Brčić, Capan, Buha 1, Pavičić, Živković 1, Vukičević 3, Bašić 1, Jukić, Jajčinović 1.

Jug - Primorac 16:5 (4:0, 7:0, 1:1, 4:4)

Dubrovnik - Bazen u Gružu. Sudije: Banovac (Hrvatska), Matijašević (Crna Gora). Igrač više: Jug 9 (6), Primorac 7 (4). Peterci: Jug 1 (1).

Jug: Batina, Pavličević, Merčep, Janger 3, Fatović 2, Marković 1, Bušlje, Visković 2, Buconić 1, Konstantin-Bikari 2, Bautović 1, Jarak, Ivanković 4.

Primorac: Stanović, Celatis, Popović, Kriještorac 2, Brguljan 1, Latković, Adžić, Radonjić, Mačić, Krivokapić 1, Vukasović, Grgurević 1, Andrović, Saveljić.