Crna Gora ubjedljiva protiv Turske, Hrvati savladali Italiju

Crnogorski vaterpolisti ostvarili prvi trijumf u ovom takmičenju nakon dva poraza
55 pregleda 0 komentar(a)
Stefan Pješivac, Foto: Savo Prelević
Ažurirano: 20.01.2015. 20:58h

Turska je očekivano bila lak zalogaj za crnogorske vaterpoliste - "ajkule" su savladale skromnog protivnika u Budvi sa 15:4 i upisale prvu pobjedu ove sezone u Svjetskoj ligi.

Poslije dva poraza, od Italije i Hrvatske, tim Ranka Perovića je rutinski ostvario trijumf, iako nije nastupio Mlađan Janović (bio je u sastavu, ali nije ulazio u igru zbog temperature), dok je Vjekoslav Pasković proveo u vodi svega nekoliko minuta. Manju minutažu je imao i Darko Brguljan, ali mu to nije smetalo da postigne četiri gola...

Nikolas Saveljić

Ali, večeras se moglo i bez najiskusnijih, jer su mlađi znali kako da opravdaju povjerenje, pa je Crna Gora prvi gol primila tek u 20. minutu kada je Arslan Šutalo zatresao mrežu u napadu s igračem više za rezultat 8:1.

Brguljan i Uroš Čučković su bili najefikasniji sa po četiri gola (ovaj drugi je dao četiri od posljednjih šest golova našeg nacionalnog tima), tri je dao Stefan Vidović, dva Nikola Murišić, a po jedan Radovan Latinović i Nikolas Saveljić. Mladom 16-godišnjem igraču Primorca je to prvi gol u seniorskoj reprezentaciji...

Nikola Murišić

„Ajkulama” je, međutim, put do finalnog turnira otežan nakon što je Hrvatska u Torinu pobijedila Italiju sa 8:7 i upisala četvrti trijumf u isto toliko mečeva do sada.

Damir Burić i Sandro Sukno su postigli po tri gola, a po jedan Miho Bošković i Maro Joković. Valentino Galo se upisao dva puta kod "azura".

Rezultati: Crna Gora Turska 15:4, Italija - Hrvatska 7:8. Slobodna je Francuska.

Tabela

1. Hrvatska 4 4 0 49:25 12

2. Italija 3 2 1 37:30 5

3. Crna Gora 3 1 2 36:33 4

4. Francuska 2 0 2 16:29 0

5. Turska 3 0 3 7:28 0

5. kolo (17. februar): Crna Gora - Francuska, Turska - Italija. Slobodna je Hrvatska.

Crna Gora - Turska 15:4 (4:0, 3:0, 3:1, 5:3)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Gledalaca: 500. Sudije: Henšel (Njemačka), Vanems (Francuska). Igrač više: Crna Gora 12 (4), Turska 10 (3).

Crna Gora: Lazović (osam odbrana), Sarić, Pasković, Saveljić 1, Da. Brguljan 4, Čučković 4, M. Janović, Ukropina, Latinović 1, Murišić 2, Pješivac, Vidović 3, Kandić (šest odbrana).

Turska: Sen, Gozusulu, Ozbakis 1, Čolak, Šutalo 2, Gedik, Akjar, Baskaja, Sonmez, Ergin, Jilmaz, Čagataj 1, Jukšek.