Težak poraz Budve u Rijeci, Primorac konačno pobijedio

Nikolas Saveljić, Foto: Facebook.com
Ažurirano: 17.01.2015. 19:30h

Budva je porazom u Rijeci praktično izgubila sve šanse da bude četvrta na tabeli u grupi A, ali to nije toliko bitno pri rezultatu koji je najbolje oslikao koliko je crnogorski tim daleko od Primorja.

U Kantridi je bio čak 16:1 za domaćina koji je nemilosrdno punio mrežu Budvana...

Jedini strijelac u budvanskom timu bio je Petar Ćetković, i to za 11:1 tri minuta i 36 sekundi prije kraja treće četvrtine.

Jedini strijelac za Budvane: Petar Ćetković

Nakon devet kola i osam poraza (uz remi) Primorac je konačno pobijedio.

Prva "žrtva" Kotorana u sezoni je Medvešćak koji je u drevnom gradu savladan sa 9:7.

U izjednačenom meču gosti su samo dva puta vodili (1:0 i 3:2), dok je Primorac prvi put u trećoj četvrtini stigao do plus dva (5:3, pa 7:5) i sačuvao vođstvo do kraja meča...

Nikolas Saveljić je s tri gola predvodio pobjednika, Matija Brguljan je postigao dva, a po jednom su se upisali Dimitrios Celatis, Dimitrije Kriještorac, Petar Mačić i Janko Krivokapić.

U posljednja dva kola regularnog dijela sezone Primorac igra sa Jugom u Dubrovniku i Crvenom zvezdom kod kuće.

Jadran je u ovom kolu slobodan.

Primorje - Budva 16:1 (3:0, 3:0, 6:1, 4:0)

Rijeka - Bazen u Kantridi. Sudije: Bura, Rončević (Hrvatska). Igrač više: Primorje 10 (7), Budva 5 (1). Peterci: Primorje 4 (3).

Primorje: Lazović (12 odbrana), Burić 2, Radu 2, Krapić, Peroš, Sukno, Muslim 5, Petrović, Mudražija 3, Elez 2, Rakovac 1, Radetić, Buljubašić 1.

Budva: Kralj (šest odbrana), Ćupić, Đurđić, Ćetković 1, Kovačević, Vujašević, Radanović, Tešanović, Tenžera, Ma. Konatar, Radunović, Tomanović, Mi. Konatar, Mitrović.

Primorac - Medvešćak 9:7 (2:2, 2:1, 3:3, 2:1)

Kotor - Bazen "Nikša Bućin". Sudije: Rak (Hrvatska), Balažević (Srbija). Igrač više: Primorac 8 (5), Medvešćak 10 (5). Peterci: Primorac 2 (1).

Primorac: Stanović (osam odbrana), Celatis 1, Raskon, Kriještorac 1, M. Brguljan 2, Latković, Adžić, Kosić, Mačić 1, Krivokapić 1, Vukasović, Grgurević, U. Brguljan, Saveljić 3.

Medvešćak: Juraj Selem (13 odbrana), Lipej, Posavec, Miljković, Lazić 1, Korolija, Jovanović 2, Tomašek 1, Kolar 3, Geratović, Lipar, Samodol, Šarić.