Pobjede Budve i Jadrana, poraz Primorca

Vaterpolo, lopta, Foto: Www.waterpolo.hu
Ažurirano: 15.11.2014. 22:38h

U 7. kolu Regionalne lige u vaterpolu sve tri crnogorske ekipe su igrale protiv srpskih klubova, a slavile su dvije - Budva je savladala Partizan, Jadran je bio bolji od Vojvodine, a Primorac je izgubio na gostovanju Crvenoj zvezdi.

Sudar dvije izuzetno talentovane ekipe pripao je domaćinu. Vaterpolisti Budve su na svom bazenu savladali Partizan sa 8:6 i trećom pobjedom se na 4. mjestu izjednačili sa beogradskim velikanom i splitskim POŠK-om.

Tim Nebojše Milića je na krilima odličnog golmana Aleksandra Kralja, koji je imao čak 15 odbrana, u 2. četvrtini preuzeo konce igre, a meč je bio riješen početkom posljednje dionice, kada je poveo 8:5.

Po dva gola su postigli Nikola Marković, Marko Konatar i Nikola Murišić, dok je na drugoj strani isti učinak imao srpski reprezentativac rođen u Kotoru, Dušan Mandić.

Vaterpolisti Jadrana slavili su ubjedljivu pobjedu protiv Vojvodine, zahvaljujući sjajnoj igri u drugom dijelu utakmice.

Gosti su na poluvremenu imali gol prednosti, jer su nakon rezultatske klackalice u prvoj, uspjeli da dobiju drugu četvrtinu.

Već u prva dva minuta treće dionice Jadran je preokrenuo rezultat golovima Ukropine i Pješivca, a potom je uslijedila serija grešaka gostiju i Jadran je stekao velika tri gola preddnosti.

U posljednjoj četvrtini izabranici Vladimira Gojkovića su nastavili u sjajnom ritmu i na isteku četvrtog minuta tog perioda imali su i rekordnih sedam golova prednosti (15:8).

Gojković ipak ne može biti zadovoljan podatkom da njegovi igrači nijesu dali nijedan gol iz četiri napada sa igračem više.

Primorac nije imao šansi protiv Crvene zvezde u Beogradu, koja je na startu posljednje četvrtine vodila čak 17:6.

Budva - Partizan 8:6 (2:2, 2:1, 1:0, 3:3)

Budva - Bazen „Dragan Trifunović”. Gledalaca: 750. Sudije: Radičević i Savinović (Hrvatska). Igrač više: Budva 16 (5), Partizan 14 (4). Peterci: Budva 2 (2), Partizan 1 (1).

Budva: Kralj (15 odbrana), Vukmirović, Marković 2, Ćetković 1, Kovačević, Ma. Konatar 2, Radanović, Tešanović, Tomanović, Murišić 2, Radunović, Vujašević 1, Mi. Konatar, Mitrović.

Partizan: Rističević (sedam odbrana), Gilen 1, Mandić 2, Vico 1, Subotić, Repanović, Gogov, Jakšić, Manojlović 1, Lazić, Stojanović, Asanović 1, Osmanović, Radojević.

Jadran - Vojvodina 15:10 (3:3, 2:3, 5:1, 5:3)

Igalo - Bazen Instituta „Simo Milošević”. Sudije: Adžić i Kontić (Crna Gora). Igrač više: Jadran 4 (0), Vojvodina 5 (2).

Jadran: Popović (pet odbrana i peterac), Kandić, Drašković 3, Sekulić 2, Sarić 2, Pješivac 2, Giga 1, Vidović 1, Ukropina 1, Banićević 1, Latinović 1, Batidze 1, Popadić, Brkić.

Vojvodina: Vitorović (13 odbrana), Dobožanov, Vasić 3, Gvozdanović 3, Marić 2, Šiman 1, Matković 1, Rogač, Petrovski, Mitrović, Lekić, Trkulja, Čikvinidze, Tubić.

Crvena zvezda - Primorac 17:10 (4:0, 5:4, 7:2, 1:4)

Beograd - Bazen „11. april”. Sudije: Mišković i Jovančevuić (Crna Gora). Igrač više: Crvena zvezda 8 (4), Primorac 8 (4). Peterci: Crvena zvezda 1 (1), Primorac 1 (1).

Crvena zvezda: Draksimović (tri odbrane), S. Rašović 4, Drašović 2, Jović 3 (1), Tomašević, Eškert 1, Bjelić 1, V. Rašović, Ranđelović 2, Šormaz, Rackov 2, Obradović 1, Tanović, Trišić.

Primorac: U. Brguljan (dvije odbrane), Celatis, Brkanović, Kriještorac 2, Latković, Andrić 1, Adžić 1, Matković, Mačić 1, Krivokapić, Vukasović 1, Grgurević, Stanović, Saveljić 4 (1).