Budvani nisu imali šansi protiv velikog favorita
53 pregleda 0 komentar(a)
Regionalna vaterpolo liga logo, Foto: Arhiva "Vijesti"
Ažurirano: 05.11.2014. 21:28h

Mlada i oslabljena ekipa Budve nije mogla da se suprotstavi favoritu - Primorje je prošetalo kroz crnogorsku metropolu turzima (15:3) i upisalo peti trijumf u regionalnom takmičenju ove sezone.

Neizvjesnosti jednostavno nije bilo ako se izuzme start meča kada je Đorđe Tešanović postigao pogodak za 1:0, jer su Riječani od 4. minuta prve četvrtine, pa sve do 5. minuta treće dionice dali devet, a nisu primili niti jedan.

Veliku seriju ubjedljivih gostiju prekinuo je Nikola Murišić kada je smanjio na 9:2...

Sandro Sukno je dominirao sa čak šest pogodaka, Rumun Kozmin Radu je postigao tri, a među sedam strijelaca u gostujućem timu našao se i crnogorski reprezentativac Antonio Petrović koji je jednom zatresao mrežu Budve.

Na golu aktuelnog šampiona regionalnog takmičenja stajao je Dejan Lazović. Bivši golman Budve je upisao devet odbrana...

Primorac je poražen u Zagrebu, a Medvešćak je upisao prve bodove.

Domaćin je slavio sa 10:9, iako su Kotorani u finišu bili blizu drugog boda u regionalnom takmičenju ove sezone.

Primorac nijednom nije vodio, dva puta je bio na minus tri, a u posljednjoj četvrtini je poravnao na 8:8. To je, međutim, bilo sve, pa je sastav Miodraga Mirovića upisao treći poraz u sezoni.

Dimitrije Kriještorac, Matija Brguljan i Danilo Adžić su postigli po dva gola za Primorac, dok je na drugoj strani čak pet pogodaka dao Luka Kolar, od čega tri iz peterca.

Grupa A: Budva - Primorje 3:15, Radnički - Branik 19:4, POŠK - Mladost 8:10, Partizan - Jadran ST 18:4.

Grupa B: Jug - Crvena zvezda 12:7, Medvešćak - Primorac 10:9, Mornar - Vojvodina 13:7. Slobodan je Jadran HN.

Budva - Primorje 3:15 (1:2, 0:7, 1:2, 1:4)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Sudije: Jović (Hrvatska), Arnaut (Crna Gora). Igrač više: Budva 6 (1), Primorje 9 (7). Peterci: Primorje 2 (2).

Budva: Kralj (četiri odbrane), Vukmirović, Franeta, S. Ćetković, Kovačević, Manojlović, Radanović, Tešanović 1, Tenžera, Murišić 1, Tomanović, Vujašević, Mi. Konatar (tri odbrane), Mitrović 1.

Primorje: Lazović (devet odbrana), Burić 1, Radu 3, Krapić, Sukno 6, Muslim 2, Petrović 1, Mudražija, Elez 1, Vrlić, Garsija 1, Čubranić, Buljubašić.

Medvešćak - Primorac 10:9 (2:1, 3:2, 3:4, 2:2)

Zagreb - Bazen "Utrine". Sudije: Tioco, Copić (Hrvatska). Igrač više: Medvešćak 5 (3), Primorac 10 (5). Peterci: Medvešćak 4 (4).

Medvešćak: Selem, Lipej, Strukan, Škorić, F. Lazić, Josipović, Jovanović 1, Tomašek, Kolar 5, Geratović, Lipar, Samodol 1, R. Lazić, Šarić 3.

Primorac: U. Brguljan, Celatis, Radonjić, Kriještorac 2, M. Brguljan 2, Saveljić 1, Adžić 2, Matković, Mačić, Krivokapić 1, Vukasović 1, Grgurević, Stanović, Latković.