Poraz Jadrana u Dubrovniku, pobjeda Budve

Budvani slavili golom Đorđa Tešanovića dva minuta i tri sekunde prije kraja
98 pregleda 0 komentar(a)
Stefan Vidović, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 08.10.2014. 19:55h

Jadran je upisao prvi poraz u Regionalnoj ligi ove sezone - bolji od crnogorskog šampiona bio je Jug u Dubrovniku rezultatom 14:10.

Jugaši su trijumf obezbijedili u prvom poluvremenu kada su napravili razliku od sedam golova (11:4), a Novljani su u posljednjih osam minuta popravili uttisak i poraz učinili podnošljivijim.

Boris Zloković je s tri gola bio najefikasniji igrač Jadrana, a po dva su postigli Luka Sekulić, Stefan Vidović i Bojan Banićević.

Najbolji strijelac Juga je bio Nikola Janović s tri pogotka.

Golom Đorđa Tešanovića u napadu s igračem više Budva je pobijedila Jadran u Splitu i upisala prve bodove ove sezone u regionalnom takmičenju.

Budvani su tri puta gubili po dva gola razlike (posljednji kada je bilo 7:5), a meč je završila serijom 3:0, jer je domaćin posljednji pogodak postigao minut i 11 sekundi prije kraja treće četvrtine kada je poveo sa 8:7...

Rezultati - grupa A: Jadran ST - Budva 8:9, Primorje - Mladost 8:2, Partizan - Branik 20:6. Radnički - POŠK 13:6.

Grupa B: Jug – Jadran HN 14:10, Crvena zvezda – Mornar 9:7, Vojvodina – Medvešćak 6:2. Primorac slobodan.

Jug - Jadran 14:10 (5:3, 6:1, 2:2, 1:4)

Dubrovnik - Bazen u Gružu. Gledalaca: 500. Sudije: Periš (Hrvatska), Raković (Beograd). Igrač više: Jug 6 (4), Jadran 10 (5). Peterci: Jug 2 (2).

Jug: Bijač (šest odbrana), Macan 2, Bošković 1, Janović 3, Janger 1, Fatović, Marković 2, Bušlje 1, Visković 2, Dobud, Konstantin-Bikari 1, Bautović 1, Batina, Ivanković.

Jadran: Kandić (šest odbrana), Gardašević, Popadić, Sekulić 2, Vidović 2, Moskov, Banićević 2, Sarić, Latinović, Zloković 3, Drašković, Pješivac, Popović, Giga 1.

Jadran ST - Budva 8:9 (5:4, 2:1, 1:2, 0:2)

Split - Bazen u Poljudu. Gledalaca: 300. Sudije: Jović (Srbija), Ivanovski (Crna Gora).

Jadran: Šolić, Kaleb, Tonković, Popović, Vukić 2, Divković, Perić, Santini 1, Buselić, Milardović 2, Buzdovačić, Lisica 1, Brlečić, Strujić, Dužević 2.

Budva: Kralj, Vukmirović 1, Marković 3, Kovačević, Ćetković, Radanović, Tešanović 1, Tenžera, Murišić 3, Mitrović 1, Vujašević, Zubac. Ma. Konatar.