Jadran siguran, poraz Budve, remi Primorca

Crnogorski timovi upisali trijumf, remi i poraz na otvaranju sezone
78 pregleda 0 komentar(a)
Luka Sekulić, Foto: Luka Zeković
Ažurirano: 04.10.2014. 19:51h

Jadran je pobijedio u šestom zvaničnom meču ove sezone (nakon pet utakmica u kvalifikacijama za Ligu šampiona) - crnogorski šampion je na svom bazenu savladao Medvešćak rezultatom 11:4 i opravdali ulogu favorita.

Interesantno je da je sastav Vladimira Gojkovića u sve četiri četvrtine primio po gol - 3:1, 3:1, 3:1, 2:1.

Luka Sekulić je sa tri gola predvodio crnogorskog šampiona, po dva su postigli Nikola Moskov i Bojan Banićević, a po jedan Jovan Sarić, Radovan Latinović, Dragan Drašković i Stefan Pješivac.

Budvanima malo i pet golova Marka Konatara

Budva je na startu vodila sa 3:1 u Splitu, ali je to bilo sve što je uradila protiv POŠK-a na otvaranju regionalnog takmičenja.

Domaćin je kasnije imao plus tri (6:3), na poluvremenu je bilo 6:4, a Budvani su posljednji trzaj imali pet minuta prije kraja, kada su pogotkom Nikole Murišića smanjili na 9:8. Najbolji pojedinac u sastavu Nebojše Milića bio je Marko Konatar, koji je postigao čak pet golova.

Primorac nije dao gol 12 i po minuta

Primorac je igrao neriješeno sa Vojvodinom (6:6), a Novosađani su remi obezbijedili pet minuta i 13 sekundi prije kraja, kada je Dušan Vasić postavio konačan rezultat.

Kotorani imaju za čim da žale jer su posljednji gol postigli pet i po minuta prije kraja treće četvrtine za 6:4, kada je pogodio Đorđe Bulatović.

Rezultati - grupa A: POŠK - Budva 11:8, Primorje - Jadran ST 16:4, Mladost - Branik 26:4. Sjutra: Partizan - Radnički.

Grupa B: Primorac - Vojvodina 6:6, Jadran HN - Medvešćak 11:4, Mornar - Jug 8:16. Slobodna je Crvena zvezda.

Jadran - Medvešćak 11:4 (3:1, 3:1, 3:1, 2:1)

Herceg Novi - Bazen „Jadran Škver”. Gledalaca: 800. Sudije: Đurašković, Kontić (Crna Gora). Igrač više: Jadran 6 (3), Medvešćak 2 (2).

Jadran: Kandić (12 odbrana), Spaić, Brajović, Sekulić 3, Vidović, Moskov 2, Banićević 2, Savić 1, Latinović 1, Zloković, Drašković 1, Pješivac 1, Popović (jedna odbrana), Giga.

Medvešćak: Juraj Seleb (deset odbrana), Anđelić, Jelavić, Škorić, Lazić, Josipović, Jovanović 1, Tomašek, Kolar 1, Strukan, Lipar, Samodol 2, Pezer, Šarić.

POŠK - Budva 11:8 (3:3, 3:1, 2:3, 3:1)

Split - Bazen u Poljudu. Gledalaca: 200. Sudije: Ćirić, Mišković (Srbija). Igrač više: POŠK 11 (6), Budva 9 (6). Peterci: POŠK 1 (1).

POŠK: Jelovina, Vuko, Prižmić 4, Delić, Mekilroj, Robinson, Rončević 1, Stipić, Vegar, Pavlović 3, Radilović, Bezić 2, Podrug, Maraš 2.

Budva: Kralj, Vukmirović, Marković 1, Ma. Konatar 5, Kovačević, Cvetković, Radanović 1, Tenžera, Murišić 1, Mitrović, Tomanović, Mi. Konatar, Vujašević.

Primorac - Vojvodina 6:6 (2:2, 2:2, 2:1, 0:1)

Kotor - Bazen "Nikša Bućin". Sudije: Rak, Blašković (Hrvatska). Gledalaca: 300. Igrač više: Primorac 8 (2), Vojvodina 4 (2).

Primorac: U. Brguljan (šest odbrana), Matković 1, Bulatović 2, Kriještorac 1, M. Brguljan, Radonjić, Adžić, Andrić, Mačić, Krivokapić 1, Vukasović, Grgurević, Stanović, Saveljić 1.

Vojvodina: Vitorović (osam odbrana), Petrovski, Šiman, Rogač, Mitrović, Vasić 2, Gvozdanović 1, Ćatović, Trkulja 1, Marić, Matković 2, Dobožanov.