Mađari u finalu, junaci Deneš Varga i Nađ

Domaćin pobijedio Italijane rezultatom 8:7 i u nedjelju će igrati u finalu protiv boljeg iz duela Srbije i Crne Gore
123 pregleda 0 komentar(a)
Mađarska, Budimpešta, Foto: Waterpolo.hu
Ažurirano: 25.07.2014. 18:44h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Budimpešta - Pogotkom Deneša Varge 56 sekundi prije kraja Mađarska je pobijedila Italiju i plasirala se u finale Evropskog prvenstva.

Mađari su konstantno bili u vođstvu, u nekoliko navrata je bilo i plus dva, ali žilavi "azuri" se nisu predavali, pa su minut i po prije kraja imali napad za prvo vođstvo.

Ali, od toga nije bilo ništa, pa su Mađari već u sljedećem napadu golom Deneša Varge nakon faula postigli pobjedonosni gol.

Golman domaćina Viktor Nađ je sa 13 odbrana bio nerješiva enigma za protivnika, a u napadu se istakao Norbert Hošnjanski s tri gola.

Mađarska se tako osvetila Italiji za poraz od prije 13 godina na istom bazenu u polufinalu EP...

Mađarska u nedjelju od 20.30 igraju u finalu s boljim iz okršaja Srbije i Crne Gore koji počinje za desetak minuta.