Srbija velikim preokretom srušila Crnu Goru

44 komentar(a)
Filip Klikovac, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 25.07.2014. 20:13h

Prokletstvo iz Londona se ponovilo, Srbija je opet režirala nevjerovatan preokret protiv Crne Gore i ušla u finale Evropskog prvenstva u Budimpešti.

Crna Gora je fenomenalno počela meč, vodila 5:1, imala i 8:4 u 3. četvrtini, ali je potonula.

Srbija je odličnom igrom u odbrani stigla do preokreta, pošto je u posljednjih 14 minuta za "ajkule" pogodio samo Nikola Janović, i to šraubom sa šest metara.

Zbog toga će "delfini" u nedjelju na megdan Mađarskoj u finalu, a Crna Gora mora da se zadovolji utakmicom za 3. mjesto protiv Italije.

Kraj! Prlainović je oteo loptu Paskoviću, Srbija je u finalu.

Brani Radić, lopta se vraća Srbiji. Crnoj Gori ostaje 17 sekundi za posljednji napad.

Ivović šutira pravo u Mitrovića

Isključen je Ćuk, tajm-aut Perovića 1,34 do kraja.

Crna Gora opet ne koristi napad sa igračem više: Filipović blokira Nikolu Janovića. Kontrafaul Aleksića. Manje od dva minuta do kraja.

10:9 - Nikić s igračem više (2.31)

Isključen je Pasković.

9:9 - Ćuk odličan gol sa distance (3.33)

Jokić uzima loptu, Pasković pogađa prečku. Do kraja manje od četiri minuta.

Prlainović ne koristi novi napad sa igračem više, opet brani Radić. Napad Srbije i dalje traje, jer je Prlainović osvojio nakon prečke Aleksića.

Revanšira se Radić, koji brani šut Prlainovića. Draško Brguljan dobio treću ličnu grešku.

Mlađan Janović ne koristi napad sa igračem više, brani Mitrović.

8:9 - Mitrović s igračem više (7.17)

Prvi napad u posljednjoj dionici za Srbiju.

Dejan Savić mijenja golmana za posljednju četvrtinu. U vodi je Branislav Mitrović, Gojko Pijetlović je povučen na klupu.

7:9 - Kakav gol Nikole Janovića!!! Šrauba uz zvuk sirene sa šest metara!!!

Igrač više za Srbiju, Radić spasava!

7:8 - Filipović s igračem više (1.21)

Isključen je Pasković, tajm-aut za Srbiju.

Opet ništa od igrača više. Ovo zabrinjava.

6:8 - Aleksić (3.28)

Igrač više za Crnu Goru, Perović zove tajm-aut. Nije pomoglo...

Igrač više za Srbiju, Ivović otima loptu Ranđeloviću.

5:8 - Stefan Mitrović (5.42) - gol iz kontre nakon greške Mlađana Janovića

4:8 - Mlađan Janović (6.24)

Pijetlović se okrenuo ka golu i šutirao daleko pored stative.

Kontrafaul Mišića.

Crna Gora nije iskoristila napad sa igračem više.

Počela je treća četvrtina. Napad za Crnu Goru.

Radić brani zicer Pijetloviću za kraj poluvremena

Radić je zaustavio šut s pet metara Filipiovića (1.25)

Peterac za Srbiju. Faul je napravio Draško Brguljan.

4:7 - Ćuk s igračem više (2.16)

3:7 - Ivović (3.03)

Stativa Mitrovića. Srbija je četvrti put pogodila okvir gola.

Potom ni treći...

Crna Gora nije iskoristila drugi napad s igračem više na utakmici.

Tajm-aut Perovića pred napad s igračem više.

Kontrafaul Klikovca.

3:6 - Draško Brguljan s igračem više (7.18)

Počeo je drugi dio igre. Napad za Crnu Goru.

Kraj prve četvrtine.

3:5 - Mitrović (0.05)

2:5 - Filip Filipović s igračem više (0.53)

1:5 - Darko Brguljan s igračem više (1.36)

Tajm-aut Perovića. "Ajkule" će imati napad s igračem više.

Crna Gora se opet odbranila s igračem manje. Prlainović je pogodio prečku.

1:4 - Darko Brguljan (2.39) iz kontranapada.

Klikovac nije iskoristio zicer...

Crna Gora se odbranila s igračem manje.

1:3 - Nikola Janović (4.07)

1:2 - Gocić s igračem više (4.34)

0:2 - Nikola Janović s igračem više (5.06)

0:1 - Draško Brguljan (6.02)

Radić je odbranio šut Mandića.

Kontrafaul, pa napad Crne Gore. Pijetlović je odbranio šut Ivovića.

Utakmica je počela. Prvi napad ima Srbija.

Na putu ka medalji na Evropskom prvenstvu crnogorski vaterpolisti moraju da izađu na kraj s aktuelnim šampionom Srbijom.

Jedan od klasika evropskog i svjetskog vaterpola je ujedno i repriza četvrtfinalnog meča sa Svjetskog prvenstva u Barseloni prošlog ljeta, kada su "ajkule" pobijedile i kasnije stigle do srebrne medalje...

U četiri međusobna duela na zvaničnim takmičenjima Starog kontinenta skor je polovičan (2-2), a ekipa koja slavi večeras na bazenu "Alfred Hajoš" u finalu će igrati protiv Mađarske, koja je u prvom polufinalu, pred gotovo pet hiljada navijača, bila bolja od Italije ().

Mađari su EP osvajali 12 puta u istoriji, ali posljednji put još 1999. godine u Firenci.