Mađari savladali Hrvatsku, Srbija mogući rival Crne Gore u polufinalu

Mađarska, Budimpešta, Foto: Waterpolo.hu
Ažurirano: 21.07.2014. 20:16h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Budimpešta - Mađarska je pobijedila Hrvatsku a 7:6 u posljednjem meču grupne faze i sada je sve jasno - crnogorski vaterpolisti će u polufinalu igrati sa boljim iz četvrtfinalnog dvoboja Srbije i Grčke, drugoplasirane i trećeplasirane ekipe A i B grupe.

Hrvati su vodili sa 3:0, potom i sa 4:3, a Mađarska je prvi put povela tri minuta i dvije sekunde prije kraja treće četvrtine kada je Norbert Madaraš pogodio s igračem više.

Nakon toga se igralo gol za gol, a pobjedonosni gol četi Tibora Benedeka donio je centar Balaš Harai 45 sekundi prije kraja...

Da je Hrvatska pobijedila ona bi bila potencijalni protivnik Crnoj Gori u polufinalu, a ovako je samo viđeno ono što je i bilo realno – da Srbija savlada Španiju (8:6) i da sačeka poraz "barakuda" od domaćina da bi preuzela drugo mjesto.

Hrvati će u četvrtfinalu igrati protiv Italije i boriti se za novi okršaj sa Mađarima, ovog puta u polufinalu.