Crna Gora razbila Gruziju, polufinale praktično osigurano

„Ajkule” su u posljednjem kolu grupe A razbile Gruziju (17:2) i sada je Italiji potrebno da savlada Grčku sa čak 11 golova razlike da bi se domogla 1. mjesta
19 komentar(a)
Filip Klikovac, Foto: Www.ecwaterpolo2014.com
Ažurirano: 21.07.2014. 11:10h

Polufinale je u džepu, Crnu Goru samo čudo može da gurne u četvrtfinale Evropskog prvenstva - „ajkule” su u posljednjem kolu grupe A razbile Gruziju (17:2) i Italiji je potrebno da večeras (19) savlada Grčku sa čak 11 golova razlike da bi se domogla 1. mjesta.

Znajući da moraju da jure gol-razliku, puleni Ranka Perovića su od starta krenuli ozbiljno.

Po četiri gola u prve tri četvrtine donijele su velikih 12:0, prije nego što je Marko Elez, sedam sekundi prije kraja trećeg kvartala, kao nekada u Jadranu majstorski lobovao Zdravka Radića za 12:1.

Hrvat u kapici Gruzije je u 2. minutu posljednje dionice smanjio na 12:2, a onda su aktuelni vicešampioni svijeta i Evrope pojačali tempo i golovima Predraga Jokića, Mlađana Janovića, Uroša Čučkovića, Aleksandra Ivovića i opet Jokića stigli do konačnih plus 15 (17:2).

Kapiten Nikola Janović nije ulazio u igru.

Crna Gora - Gruzija 17:2 (4:0, 4:0, 4:1, 5:1)

Budimpešta - Bazen „Alfred Hajoš”. Gledalaca: 100. Sudije: Varkonji (Mađarska), Mersije (Francuska). Igrač više: Crna Gora 5 (5), Gruzija 8 (0). Peterci: Crna Gora 2 (2).

Crna Gora: Radić (10 odbrana), Dr. Brguljan 1, Pasković 1, Petrović, Da. Brguljan 1, Čučković 1, M. Janović 4 (2), N. Janović, Ivović 6, Mišić, Klikovac 1, Jokić 2, Šćepanović.

Gruzija: Čumburidze, Kavtaradze, Crepulja, Elez 2, Rusišvili, Jelača, Hvedelijani, Bagaturija, Rurua, Gegelašvili, Nikoleišvili, Franičević, Kapanadze (sedam odbrana).