Crna Gora pobjedom nad Rumunijom otvorila EP

Juniorska vaterpolo reprezentacija, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 26.08.2018. 19:35h

Juniorska U19 vaterpolo reprezentacija je opravdala ulogu favorita protiv Rumunije na startu Evropskog prvenstva u Minsku.

Nije to bio jednostavan meč za izabranike Slobodana Mačića, ali je pobjeda na kraju bila ubjedljiva - premijerni okraj na EP je završen rezultatom 8:5.

Crna Gora je prvi put povela u finišu druge četvrtine (3:2), a Petar Mijušković je dva minuta i 49 sekundi prije kraja treće dionice donio najveću razliku od plus tri (6:3).

Činilo se tada da je utakmica prelomljena, ali je Rumunija s dva brza gola vratila minus na podnošljivih 6:5.

Ipak, to je bilo sve od protivnika, jer su crnogorski vaterpolisti postigli još dva pogotka (oba centar Savo Ćetković) i stavio tačku na premijerni meč na EP.

Ćetković je bio najefikasniji sa tri gola, po dva su postigli Mijušković i Dušan Matković, a jedan Aljoša Mačić.

Crna Gora naredni meč na turniru igra sjutra protiv domaćina Bjelorusije (18.10 časova), koja je na startu glatko poražena od Grčke rezultatom 18:3.

Rezultati prvog kola - grupa A: Španija - Turska 13:1, Hrvatska - Slovenija 14:4;

Grupa B: Crna Gora - Rumunija 8:5, Bjelorusija - Grčka 3:18;

Grupa C: Mađarska - Gruzija 14:8, Italija - Francuska 12:6;

Grupa D: Srbija - Holandija 11:5, Rusija - Velika Britanija 19:2.