Jadran napravio veliki korak ka fajnl-foru, slavio i Primorac

Novljani savladali Mornar sa 9:7 i pobjegli splitskom timu na pet bodova prednosti na četvrtom mjestu
58 pregleda 2 komentar(a)
Jadran kup, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 08.03.2014. 20:42h

Jadran je na korak od velikog uspjeha i plasmana na fajnl-for nakon velike pobjede u Splitu.

Tim Vladimira Gojkovića je u direktnom okršaju za plasman među četiri najbolja savladao Mornar rezultatom 9:7 i povećao razliku u odnosu na rivala na pet bodova.

Novljani su dominirali u Poljudu, domaćin je vodio samo na startu sa 1:0.

Gosti su najveću prednost imali u trećoj četvrtini kada je u dva navrata bilo plus tri (7:4 i 8:5). Splićani su sredinom posljednjeg dijela igre smanjili na 8:7, a konačn rezultat je postavio Jovan Sarić tri minuta prije kraja.

Odličnom igrom u trećoj četvrtini Primorac je slomio otpor Jadrana iz Splita i upisao šestu pobjedu u Jadranskoj ligi ove sezone.

Splićani su na kraju prvog dijela vodili sa dva gola razlike, ali su Kotorani potom preokrenuli i sačuvali vođstvo. Primorac je prvi put u meču poveo kada je bilo 7:6 i nakon toga nije dozvolio gostima da ga ugroze.

Nikola Murišić je po običaju bio najefikasniji kod pobjednika (tri gola), po dva puta su se upisali Damjan Danilović i Đorđe Tešanović, a po pogodak su postigli Konstantin Kudaba, Matija Brguljan i Danilo Adžić.

Budva sjutra veče (21 čas) gostuje Medvešćaku.

Mornar - Jadran 7:9 (1:3, 2:1, 3:4, 1:1)

Split - Bazen u Poljudu. Gledalaca: 300. Sudije: Franulović (Hrvatska), Margeta (Slovenija). Igrač više: Mornar 14 (3), Jadran 6 (2). Peterci: Jadran 1 (1).

Mornar: Bujas, Čagalj 5, Marinić-Kragić 1, Corušić, Ćalić, Lušić, Letica, Đogaš, Stipić, Butić, Lozina, Ban 1, Antić, Vrdoljak.

Jadran: Kandić, Bitadze 1, Popadić 1, Kovačić 2, Vidović 1, Moskov, Banićević, Sarić 2, Latinović, Sekulić 2, Giga, Pješivac, Popović, Radović.

Primorac - Jadran ST 10:9 (3:4, 1:2, 3:0, 3:3)

Kotor - Bazen "Nikša Bućin". Gledalaca: 100. Sudije: Blašković (Hrvatska), Matijašević (Crna Gora). Igrač više: Primorac 12 (5), Jadran 8 (2). Peterci: Primorac 2 (2), Jadran 2 (2).

Primorac: U. Brguljan (pet odbrana), Kudaba 1, Lučić, Danilović 2, M. Brguljan 1, Đurović, Krivokapić, Tešanović 2, Pasković, Murišić 3, Bulatović, Kriještorac, Kralj (dvije odbrane), Adžić 1.

Jadran: Kačić (devet odbrana), Jaić 2, Gluhaić 1, Milardović 3, Kaleb, Tonković, Santini, A. Divković, Vegar, Rabadan 1, Lisica 1, Vlaić, M. Divković 1.