Juniori na startu bolji od Australije

Juniorska vaterpolo reprezentacija, Foto: Wpolo.me
Ažurirano: 11.08.2018. 11:11h

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (igrači rođeni 2000. godine i mlađi), upisala je pobjedu na startu Svjetskog prvenstva u mađarskom Sombatelju.

Crnogorski juniori savladali su danas vršnjake iz Australije 10:6 (3:1, 3:1, 2:2, 2:2), u meču prvog kola grupe A.

"Crveni" su meč prelomili serijom 4:0, koja je počela na tri minuta prije kraja druge četvrtine, a završila sredinom treće dionice, za nedostižno vođstvo od 8:2, nakon čega su izabranici Petra Radanoviića rutinski priveli meč kraju...

Crnogorsku selekciju su do pobjede vodili Martin Gardašević i Marjan Mitrović sa po tri gola, dok su po gol postigli Uroš Vučurović, Danilo Radović, Jovan Vujović i Marko Milić.

U selekciji Australije najbolji je bio Taunzent sa tri pogotka, dok su po gol postigli Oberman, Gilfičr i Robinson.

U drugom meču ove grupe, Brazil je savladao Južnu Afriku 11:7, dok je u ovom kolu slobodan bio Egipat.

Crna Gora će u drugom kolu, sjutra u 16.50 sati, igrati sa Južnom Afrikom, a u trećem, u ponedjeljak (15.30) sa Brazilom.

U posljednjem kolu, nakon dana odmora, 15. avgusta sastaće se sa selekcijom Egipta (10.50).

Prvoplasirane ekipe iz sve četiri grupe plasiraće se direktno u četvrtfinale, dok će drugoplasirane i trećeplasirane igrati osminu finala.

Grupa u kojoj je Crna Gora se ukršta sa grupom D, u kojoj su Srbija, Kolumbija, Španija, Kanada i Saudijska Arabija.