Bilo je 17:5 za tim Vladimira Gojkovića
122 pregleda 2 komentar(a)
Crna Gora - Malta vaterpolo Barselona 2018., Foto: Bcn2018/facebook
Ažurirano: 18.07.2018. 16:16h

Crnogorski vaterpolisti su upisali i drugu pobjedu na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Tim Vladimira Gojkovića je savladao Maltu rezultatom 17:5 u duelu u kojem se od prve sekunde samo postavljalo pitanje kojom razlikom će da slave "ajkule".

Razlika u kvalitetu između dva tima se vidjela u svakoj odbrani, svakom napadu, a trijumf je mogao da bude i ubjedljiviji da naši vaterpolisti u finišu nisu smanjili gas.

Tako su bez pogotka bili posljednjih pet minuta i 44 sekunde, još od gola Saše Mišića za 17:3.

Razlika bi vjerovatno bila i veća da rezervni golman Malte Džejk Tanti nije odigrao meč karijere.

Stao je na gol na startu drugog poluvremena umjesto Nikolas-Kejna Grikstija, ali mu to nije smetalo da za 16 minuta u vodi upiše čak 10 odbrana...

Crna Gora je laganim ritmom dvocifren broj golova "dohvatila" već do poluvremena (na semaforu je stajalo 11:1), a na kraju se u listu strijelaca jedino nije upisao Uroš Čučković.

Najefikasniji su bili Đuro Radović i Aleksandar Ivović sa po tri gola, dok su se po dva puta upisali Vladan Spaić, Marko Petković i Mlađan Janović...

"Ajkule" imaju šest bodova i kako stvari stoje trebaće im trijumf u posljednjem kolu protiv Španije (petak u 22 časa) da bi osvojili prvo mjesto u grupi koje direktno vodi u četvrtfinale.

"Furija" uz meč manje ima za tri bolju gol-razliku, a večeras od 22.15 je čeka duel sa Francuskom.

CRNA GORA - MALTA 17:5 (4:1, 7:0, 4:2, 2:2)

Barselona - Bazen "Bernat Pikornelj". Gledalaca: 100. Sudije: Varkonj (Mađarsla), Kikališvili (Gruzija). Igrač više: Crna Gora 6 (3), Malta 8 (1).

Crna Gora: Lazović (osam odbrana), Brguljan 1, Drašković 1, Petković 2, Đ. Radović 3, A. Radović 1, Janović 2, Đurđić 1, Ivović 3, Mišić 1, Čučković, Spaić 2, Šćepanović (četiri odbrane).

Malta: Griksti (četiri odbrane), Gabareta, Galea, Abela, Spiteri Stajns, M. Camit 2, S, Kamileri 1, Dž. Kamileri, Plampton 1, Kusen 1, Buđeli, D. Camit, Tanti (10 odbrana).

TOK MEČA

Kraj utakmice. Naši vaterpolisti su slavili sa 17:5 i upisali drugu pobjedu na EP.

17:5 - Stiven Kamileri u napadu s igračem više.

17:4 - Kusen (1.02).

Tajm-aut Malte, koja će imati napad s igračem više (2.21 do kraja).

17:3 - Mišić (5.44).

16:3 - Draško Brguljan je dao gol u napadu s igračem više (6.28).

Počela je posljednja četvrtina.

Kraj treće četvrtine. Crna Gora vodi sa 15:3.

Tajm-aut Malte.

15:3 - Plampton (2.12).

15:2 - Ivović (3.32).

14:2 - Metju Camit je pogodio u napadu s igračem više (5.57).

14:1 - Janović (6.20).

13:1 - Spaić (7.00).

12:1 - Đuro Radović (7.32).

Počelo je drugo poluvrijeme. Umjesto Dejana Lazovića na golu "ajkula" je Miloš Šćepanović.

Završeno je prvo poluvrijeme. Crna Gora ima sigurnih 10 golova prednosti - rezultat je 11:1.

11:1 - Đuro Radović (0.08).

10:1 - Drašković (0.38).

Malta nije iskoristila ni četvrti napad s igračem više.

9:1 - Đurđić (1.34).

8:1 - Ivović (3.36).

7:1 - Petković (5.28) iz kontranapada.

6:1 - Ivović (5.59) iz kontranapada.

5:1 - Đuro Radović (7.07).

Malta ima prvi napad u drugoj dionici.

Kraj prve četvrtine - "ajkule" vode rezultatom 4:1.

4:1 - Janović u napadu s igračem više (0.26).

Tajm-aut Maltežana na 2.38 do kraja prve četvrtine. Crna Gora vodi sa 3:1.

3:1 - Metju Camit (3.00).

Malta nije iskoristila napad s igračem više.

3:0 - Aleksandar Radović (5.27)

2:0 - Petković u napadu s igračem više (6.41).

1:0 - Spaić (7.37).

Počeo je meč. Prvi napad ima Crna Gora.

Crnogorska vaterpolo reprezentacija danas igra drugi meč na Evropskom prvenstvu u Barseloni.

Rival je Malta (17 časova) u utakmici u kojoj su bodovi unaprijed upisani s obzirom na to da je razlika u kvalitetu ogromna.

Crna Gora je turnir otvorila pobjedom nad Francuskom (8:6), a u petak je čeka duel sa Španijom koji bi trebalo da odlučuje o prvom mjestu u grupi.

Danas su već odigrana četiri meča.

U grupi A, Njemačka je bila bolja rezultatom 10:9 od Gruzije, a u C su Hrvatska i Grčka opravdali ulogu favorita u duelima sa Turskom odnosno Holandijom.

"Barakude" su slavile sa 23:2, a Heleni su trijumfovali u duelu protiv Holandije (15:7).

U grupi D, Rumuni su bili ubjedljivi protiv Slovačke - bilo je 9:5.