"Ajkule" protiv Srbije u četvrtfinalu

Ekipa Dejana Savića upisala i četvrtu pobjedu na turniru - u osmini finala "delfini" su pobijedili Rumuniju sa 13:5
31 komentar(a)
Filip Filipović, Foto: Www.ecwaterpolo2012.com
Ažurirano: 28.07.2013. 17:03h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Barselona - Naredni protivnik Crnoj Gori na Svjetskom prvenstvu će, kao što se i očekivalo, biti Srbija.

"Delfini" su da bi došli do duela sa "ajkulama" morali da pobijede Rumuniju, i to su uradili bez većih problema - tim Dejana Savića je slavio sa 13:5 (2:1, 5:1, 3:1, 3:2) i upisao četvrtu pobjedu na prvenstvu u isto toliko utakmica.

Rumuni su prvi poveli, ali je Srbija već do poluvremena pojasnila protivniku da nema šta da traži. Poslije 16 minuta igre na semaforu je stajalo 7:2, a do kraja je razlika rasla i do plus osam.

Srbe su do sigurnog trijumfa vodili Vanja Udovičić, Duško Pijetlović, Filip Filipović, Miloš Ćuk i Slobodan Nikić sa po dva gola, a jednom su se upisali Dušan Mandić, Milan Aleksić i Nikola Rađen.

"Crna Gora je ovdje došla sa najvećim ciljevima, sjajno pripremljena, gladna pobjeda... Blagi su favoriti možda baš zbog tog ogromnog motiva da osvoje medalju. To im stvara pritisak, ali i motiv koji je teško kontrolisati. Mi ćemo da pokušamo, u to ne sumnjajte, ali oni su po meni favorit na papiru", rekao je Udovičić.

Utakmica između Crne Gore i Srbije igra se u utorak od 20.15 časova.