Crna Gora savladala Italiju

Miljan Popović, Foto: Veselin Belojević
Ažurirano: 10.07.2013. 16:14h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore upisala je i drugu pobjedu na Univerzijadi u Kazanju, i to protiv Italije, ekipe koja je do sada imala sve tri pobjede.

Tim Draga Pejakovića je slavio rezultatom 13:9 zahvaljujući furioznoj igri u trećoj četvrtini koju je riješio u svoju korist sa 5:1.

Miljan Popović i Nikola Murišić su sa tri gola predvodili naš nacionalni tim, dva je postigao Jovan Sarić.

Po jednom su pogađali Marko Gopčević, Nikola Marković, Marko Ivančević, Marko Vukmirović i Radovan Latinović.

U posljednjem meču u grupi će se sastati sa Brazilom, sjutra u podne.

Crna Gora će biti reća u grupi ako pobijedi Brazilce, a Italija savlada Amerikance.

Ako ne bude taj epilog, Pejakovićev tim će u četvrtfinale ići sa četvrte pozicije.

Ostali rezultati u grupi B: Srbija – Brazil 14:8, SAD – Belgija 19:2.

Tabela: Italija, Srbija 6, SAD 5, Crna Gora 4, Brazil 3, Belgija 0.

Crna Gora – Italija 13:9 (2:2, 3:4, 5:1, 3:2)

Kazanj – Bazen "Burevestik". Gledalaca: 400. Sudije: Karni (Australija), Vasenin (Rusija). Igrač više: Crna Gora 11 (5), Italija 13 (3).

Crna Gora: Lazović (12 odbrana), Marković 1, Gopčević 1, Popović 3, Porobić, Sarić 2, Latinović 1, Murišić 3, Ivančević 1, Vukmirović 1, Kralj.

Italija: Muđeli, Damonte, Di Soma, Luongo 1, Lanconi, Kopoli 1, Steardo 1, Marcijali 1, Đito 3, Mandolini 1, Bini 1, Di Fulvio, Vasalo (devet odbrana).