Budva pružila dobar otpor Jugu

59 pregleda 2 komentar(a)
Igo Kruzija, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 06.03.2013. 18:42h

Budva je unaprijed prežalila meč sa Jugom, a uprkos poraz od 12:7 na kraju može da bude i zadovoljna onim što je pokazala u Gruž.

Crnogorski šampion je, naravno, bio daleko da ugrozi Jug, ali je u prve tri četvrtine bio pravi protivnik velikom favoritu.

Na kraju treće dionice je bilo 9:6 za domaćina, koji je potom u uvodnim minutama posljednje dionice serijom 3:0 otišao na plus šest. Posljednji gol na meču je dala Budva, i to Francuz Igo Kruzija, svoj treći u sinoćnjem meču.

Rezultati: Jug - Budva 12:7. Subota: Triglav - Primorac, Mladost - Mornar, Primorje - POŠK, Jadran ST - Medvešćak. Nedjelja: Šibenik - Jadran HN.

Jug - Budva 12:7 (4:1, 2:4, 3:1, 3:1)

Dubrovnik - Bazen u Gružu. Gledalaca: 200. Sudije: Dejan i Aleksandar Adžić (Crna Gora). Igrač više: Jug 11 (4), Budva 5 (2). Peterci: Jug 3 (2).

Jug: Bijač (11 odbrana), Vranješ, Bošković, Janović 1, Joković 2, Azevedo 2, Marković, Bušlje 3, Goreta, Dobud 1, Ivović 1, Macan, Popadić - Batina (dvije odbrane), Pavlović.

Budva: Lazović (osam odbrana), Vukmirović, Đurđić, Konatar, Ćetković, Edvards, Lobov, Kruzija 3, Đurković, Radunović 1, Kovačević, Drašković 3, Zubac, Rouč.