Jadran poražen od POŠK-a

Novljani su konstantno vodili, u drugoj četvrtini su imali i plus tri (4:1), ali su kasnije pali i dozvolili Splićanima da osvoje važne bodove.
3 komentar(a)
Jadran, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 05.01.2013. 19:48h

Jadran je oslabljen neigranjem dvojice najiskusnijih igrača, Miloša Šćepanovića i Aleksandra Radovića, izgubio od POŠK-a - Splićani su u Igalu slavili sa 10:9 golom Andra Franičevića 24 sekunde prije kraja.

Ivan Krizman je sa četiri gola bio najbolji u Jadranu, po dva puta su pogađali Jovan Sarić i Igor Porobić, a jedan je dao Lazar Pasuljević.

Jadranu je ovo šesti poraz u regionalnom takmičenju, uz četiri trijumfa.

Ostali rezultati 10. kola

Jug - Primorac 12:3

Primorje - Triglav 20:4

Šibenik - Jadran Split 6:16

Srijeda: Mornar - Budva, Mladost - Medvešćak.

Jadran – POŠK 9:10 (3:1, 2:2, 1:2, 4:5)

Igalo - Bazen Instituta "Simo Milošević". Gledalaca: 300. Sudije: A. Đurašković (Kotor), Rak (Dubrovnik). Igrač više: Jadran 10 (3), POŠK 7 (4). Peterci: POŠK 1 (1).

Jadran: Kandić (osam odbrana), Ćirović, Giga, Tešanović, Vidović, Popadić, Baničević, Sarić 2, Latinović, Porobić 2, Pasuljević 1, Tomašević, Andrić, Krizman 4.

POŠK: Sarić (četiri odbrane), Lišić 2, Prižmić 1, Knežević, Barabarić 2, Oreb 1, A. Franičević 2 (1), Buha, Burić 1, Šerbl 1, Delić, M. Franičević, Jelovina (sedam odbrana), Travnikar.