Budva deklasirala Jadran

Najefikasniji u pobjedničkom timu je bio Sergej Lobov sa tri gola, po dva su postigli Milan Tičić, Dragan Drašković i Igo Kruzija.
68 pregleda 3 komentar(a)
Milan Tičić, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 18.12.2012. 18:36h

Neizvjesnosti nije bilo, ni najmanje - Budva je deklasirala Jadran sa 13:5 u derbiju 9. kola Jadranske lige i godinu završila na četvrtom mjestu u regionalnom takmičenju.

Večeras ništa nije moglo da zaustavi Budvane, koji su definitivno odigrali najbolji meč ove sezone.

Kada se na takvu partiju tima Draga Pejakovića nadovezao i loš start utakmice ekipe sa Škvera, te odsustvo najboljeg igrača Novljana Aleksandra Radovića, dilema nije postojala. Sve je bilo gotovo već poslije prve četvrtine - nakon prvih osam minuta na semaforu je stajalo 5:1.

Najveću prednost domaćin je imao sredinom posljednje dionice (12:3) kada je pogodio Sergej Lobov, s tri pogotka najefikasniji pojedinac derbija...

U utakmici u kojoj je viđeno nezamislivo malo isključenja (svega sedam) razliku je napravila i odbrana Budve, na čelu s golmanom Dejanom Lazovićem (10 odbrana). Isti učinak je imao i Miloš Šćepanović na drugoj strani, s tim što je kapiten Jadrana svoju kvotu ispunio kada je utakmica praktično bila gotova.

Budvanima je ovo 5. pobjeda u Jadranskoj ligi ove sezone, dok su Novljani upisali 5. poraz.

Oba tima su završila sa zvaničnim mečevima u ovoj godini, a regionalno takmičenje se nastavlja 5. januara - Jadran dočekuje POŠK, a Budva gostuje splitskom Mornaru.

Budva - Jadran 13:5 (5:1, 0:0, 4:2, 4:2)

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Gledalaca: 250. Sudije: Štampalija, Tioco (Hrvatska). Igrač više: Budva 4 (3), Jadran 3 (2).

Budva: Lazović (10 odbrana), Vukmirović, Crepulja 1, Zubac, Ćetković 1, Tičić 2, Lobov 3, Kruzija 2, Vukčević, Radunović 1, Ivančević 1, Drašković 2, Edvards, Rouč.

Jadran: Šćepanović (10 odbrana), Ćirović, Giga, Tešanović, Vidović 1, Pješivac, Banićević, Sarić 2, Latinović, Porobić, Pasuljević, Tomašević, Popadić, Krizman 2.