Crna Gora rutinskom pobjedom otvorila F8, Mađari sigurni protiv Australije

Naši vaterpolisti bolji od Japana rezultatom 14:8
62 pregleda 0 komentar(a)
Saša Mišić SP u vaterpolu, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 18.06.2018. 19:39h

Crnogorski vaterpolisti su sigurnom pobjedom otvorili finalni turnir Svjetske lige u Budimpešti.

"Ajkule" su u prvom kolu grupe A opravdale ulogu favorita protiv Japana - rezultat je bio 14:8, nakon što nijednog trenutka protivnik nije imao šansi da zaprijeti timu Vladimira Gojkovića.

Tako nešto je, uostalom, bilo i očekivano, iako su "samuraji" u prvom poluvremenu poslije 1:4 smanjili na minus jedan i upozorili da opuštanja ne smije da bude...

Naši vaterpolisti su otpor rivala definitivno slomili u drugoj polovini treće i prvim minutima posljednje četvrtine kada su sa šest vezanih golova Mlađana Janovića iAleksandra Ivovića stigli do rekordnih plus sedam - 14:7.

Janović je sa četiri gola bio najefikasniji, Ivović je postigao tri, a po dva centri Vladan Spaić i Saša Mišić.

Mrežu Kacujukija Tanamure su tresli i Marko Petković, Draško Brguljan i Bogdan Đurđić.

Naredni meč naša reprezentacija igra sjutra od 18.15 časova protiv Mađarske, koja je na startu bila bolja od Australije (12:5).

U grupi B, Hrvatska je bila sigurna protiv Kazahstana (15:5), dok su Sjedinjene Američke Države savladale Španiju sa 8:6.

CRNA GORA - JAPAN 14:8 (4:1, 3:4, 5:2, 2:1)

Budimpešta - Bazen "Duna arena". Gledalaca: 100. Sudije: Aleksandresku (Rumunija), Kolominas (Španija). Igrač više: Crna Gora 4 (2), Japan 8 (6). Peterci: Crna Gora 2 (2).

Crna Gora: Lazović (osam odbrana), Brguljan 1, Banićević, Petković 1, Vidović, Đ. Radović, Janović 4, Đurđić 1, Ivović 3, Mišić 2, Drašković, Spaić 2, Kandić.

Japan: Tanamura (devet odbrana), Adači 1, Kopu 1, Šiga 2, Jošida 1, Suzuki, Mijazava, Takata, Arai, Inaba 1, Okava 1, Araki 1, Fukušima.