Porazi Jadrana i Budve, remi Primorca

Mladi iz iz Novog nije imao šansi protiv Mladosti i upisao je prvi poraz u regionalnom takmičenju...
1 komentar(a)
Aleksandar Radović, Foto: Boris Pejović
Ažurirano: 06.10.2012. 20:14h

Mladi sastav Jadrana nije imao šansi u Zagrebu - Novljani su u 2. kolu Triglav Jadranske lige izgubili od Mladosti rezultatom 16:7.

Kao što govori i rezultat, sastav Vjeka Kobešćaka je dominirao od samog starta i očekivano opravdao ulogu favorita na bazenu na Savi.

Tako je meč praktično bio gotov već na poluvremenu (na semaforu je stajalo 8:2), a do kraja utakmice je prednost samo rasla do konačnih plus devet.

Kristijan Milaković je sa pet golova predvodio domaćina, dok je u mladoj ekipi Jadrana najzapaženiji bio Aleksandar Radović sa tri gola. Po jednom su se upisali Stefan Vidović, Marko Brajović, Lazar Pasuljević i Ivan Krizman.

Istakao se i golman Miloš Šćepanović, koji je imao deset odbrana, koliko i čuvar mreže Zagrepčana Josip Pavić.

Primorcu bod u Šibeniku

Primorac je u Šibeniku upisao prvi bod u sezoni, ali čak i može da žali što na kraju nije ostvario tri boda.

Naime, tim Veljka Uskokovića je u posljednjoj četvrtini vodio sa dva gola razlike, bio blizu pobjede, a kasnije je mogao da izgubi sve, jer su Šibenčani imali pet sekundi da s igračem više dođu do totalnog preokreta...

Najistaknutiji u kotorskom timu bio je mladi golman Aleksandro Kralj sa 14 odbrana.

Budva bez šansi u Rijeci

Već poslije osam minuta na Kantridi pobjednik je bio poznat. Budva je izgubila od Primorja (12:4), a kako su igrali izabranici Draga Pejakovića govori podatak da su prvi gol na meču dali tek sredinom druge četvrtine (6:1, kada je pogodio Francuz Igo Kruzija).

I prije i poslije tog pogotka, Riječani su radili šta im je volja, a najefikasniji su bili Ivan Krapić i Paulo Obradović (tri gola).

Strijelci za Budvu su još bili Nikola Vukčević (dva puta) i Australijanac Ejdan Rouč.

Ostali rezultati 2. kola

Jug - Mornar 13:7

Jadran S. - POŠK 6:7

Medvešćak - Triglav 16:12

Mladost - Jadran 16:7 (4:2, 4:1, 3:0, 5:4)

Zagreb - Bazen na Savi. Gledalaca: 300. Sudije: Brala, Franulović (Rijeka). Igrač više: Mladost 14 (8), Jadran 13 (4). Peterci: Mladost 2 (1).

Mladost: Pavić (10 odbrana), Radu 1, I. Milaković 2, I. Živković 2, Martinić 1, D. Živković 1, Gagulić, K. Živković 5, Pavičić 3, Vukičević, Bukić, Pisn (dvije odbrane), Miloš 1.

Jadran: Šćepanović (10 odbrana), Snajder, Brkić, Tešanović, Vidović 1, Radović 3, Baničević, Sarić, Latinović, Brajović 1, Pasuljević 1, Tomašević, Popadić, Krizman 1.

Šibenik - Primorac 9:9 (2:1, 1:2, 2:2, 4:4)

Šibenik - Bazen u Crnici. Gledalaca: 150. Sudije: Prančić, Periš (Split). Igrač više: Šibenik 11 (3), Primorac 8 (4). Peterci: Šibenik 1 (1).

Šibenik: Sučić (sedam odbrana), Erak, Rončević, Sentić 2, Petković, Bašić, Vlahović 3, Bulat, Seferović, Sabioni 3, Nimac, Španja 1, Jukić, Perić.

Primorac: Kralj (14 odbrana), Lučić, Marković 2, Gopčević 3, Bulatović 1, Mačić, Adžić, Brguljan 2, J. Krivokapić, Paunović, Kriještorac, Vukasović, S. Krivokapić, B. Krivokapić 1.

Primorje - Budva 12:4 (5:0, 2:1, 2:1, 3:2)

Rijeka - Bazen na Kantridi. Gledalaca: 500. Sudije: Rakovac (Ljubljana), Tomić (Zagreb). Igrač više: Primorje 11 (6), Budva 5 (2). Peterci: Budva 1 (-).

Primorje: Vićan, Obradović 3, Paškvalin, Krapić 3, De. Varga 1, Sukno 1, Muslim 2, Jelača, Da. Varga 1, Barać, Šetka, Garsija 1, Car, Buljubašić.

Budva: Lazović, Vukmirović, Ćetković, Konatar, Đurđić, Mitrović, Lobov, Kruzija 1, Vukčević 2, Radunović, Ivančević, Drašković, Edvards, Rouč 1.