Budva savladala POŠK

Splitski tim na polovini meča imao je minimalnu prednost, ali je domaćin u trećoj četvrtini preokrenuo rezultat i došao do vođstva koje je zadržao do kraja.
Vaterpolo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 29.09.2012. 18:38h

Budva je pobjedom otvorila regionalno takmičenje.

U crnogorskoj metropoli tirizma je savladan POŠK 8:6, a Splićani su na na poluvremenu čak i vodili (5:4).

Najefikasniji u budvanskom timu je bio crnogorski reprezentativac Dragan Drašković sa tri gola.

Budva - POŠK 8:6

Budva - Bazen "Dragan Trifunović". Gledalaca: 250. Sudije: A. Adžić (Crna Gora), Radičević (Hrvatska). Igrač više: Budva 9 (3), POŠK 8 (4). Peterci: Budva 2 (1), POŠK 1 (1). Rezultat po četvrtinama: 1:1, 3:4, 3:0, 1:1.

Budva: Lazović (13 odbrana), Vukmirović, Ćetković, Konatar, Đurđić 1, Tičić, Lobov, Kruzila 1, Vukčević 1, Radunović, Ivančević, Drašković 3, Edvards, Rouč 2.

POŠK: Jelovina (sedam odbrana), Lošić 1, Prižmić 1, Jakaša, Barbarić 2, A. Franičević, Buha, Burić 1, Šerbl, Delić, M. Franičević 1, Carić, Travnakar 1.