Juniori savladali Ukrajinu

Naredni rival crnogorskim juniorima u razigravanju od 9. do 16. mjesta je Francuska...
106 pregleda 1 komentar(a)
Vaterpolo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 06.09.2012. 14:54h

Juniorska vaterpolo reprezentacija nije imala problema protiv Ukrajine u razigravanju za plasman od 9. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu koje se igra u Francuskoj.

Naš nacionalni tim je slavio sa ubjedljivih 18:10 (4:1, 1:1, 7:1, 6:7).

Ekipa Draga Pejakovića je dozvolila protivniku da bude ravnopravan samo u prvih pet minuta (Ukrajinci su prvi poveli), a nakon toga nije bilo dileme - najveća prednost Crne Gore viđena je početkom posljednje četvrtine kada je na semaforu stajalo 13:3.

Igor Porobić je sa pet golova bio najefikasniji, tri je postigao Milorad Radunović. Dvostruki strijelci su bili Matija Brguljan, Stefan Kovačević, Petar Vuksanović i Petar Ćetković, dok su po jednom mrežu Ukrajinaca zatresli Bogdan Đurđić i Marko Konatar.

Crna Gora je i u grupi bila bolja od Ukrajine - u 2. kolu grupe B je rezultat bio 11:5...

Naredni rival crnogorskim juniorima u razigravanju je Francuska.