Juniori izgubili od Srbije, naredni rival Holandija

Tim Draga Pejakovića vodio u većem dijelu meča, ali je na kraju morao da čestita kvalitetnijem i iskusnijem protivniku...
2 komentar(a)
Vaterpolo, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 04.09.2012. 17:11h

Crnogorski juniori su upisali prvi poraz na Evropskom prvenstvu koji ih je koštao prvog mjesta u grupi i plasmana u četvrtfinale.

Ekipa koju s klupe predvodi mladi trener Drago Pejaković je poražena od Srbije sa 8:6 (2:1, 1:1, 1:3, 2:3) i sjutra će u razigravanju (18 časova) za plasman među osam najboljih igrati sa Holandijom, trećeplasiranom ekipom iz grupe D.

Holanđani su u direktnom okršaju za treću poziciju savladali Rumuniju rezultatom 7:6.

Crna Gora je u dva navrata u prvom poluvremenu imala dva gola prednosti (2:0 i 4:2), a protivnik je prvi put poveo 30 sekundi prije kraja treće četvrtine (5:4).

Naš tim je sredinom posljednje dionice izjednačio na 6:6, ali nije imao snage za trijumf.

Milorad Radunović je sa dva gola bio najefikasniji u crnogorskom timu, po jednom su pogađali Marko Vukmirović, Petar Ćetković, Stefan Kovačević i Bogdan Đurđić.

Kod Srbije, čiji je selektor proslavljeni reprezentativac Dejan Savić, najefikasniji je bio Ognjen Stojanović sa tri pogotka.