Crnogorski vaterpolisti remizirali sa Italijom

Najbolji u sastavu "ajkula" bio je Vladimir Gojković sa tri gola, Aleksandar Ivović je postigao dva, a po jednom su se upisali Mlađan Janović i Aleksandar Radović.
61 pregleda 5 komentar(a)
Vladimir Gojković, Foto: Aniko Kovač
Ažurirano: 28.06.2012. 20:12h

Nakon remija sa Grčkom na startu, crnogorski vaterpolisti su remizali protiv Italije - pred 1.200 navijača u Kozenci dva velika protivnika su odigrali 7:7 i, zahvaljujući neriješenom ishodu u duelu Grčke i Australije (4:4) obezbijedili plasman u polufinale turnira "Osam nacija".

U potpuno izjednačenom meču Crnu Goru je ponovo predvodio Vladimir Gojković, trostruki strijelac. Istakli su se i Aleksandar Ivović (dvostruki strijelac), te Mlađan Janović i Aleksandar Radović koji su se upisali po jednom.

"Nismo loše odigrali. Opet smo u odbrani bili mnogo bolji nego nego u napadu. Imali smo nekoliko nepotrebnih grešaka ispred gola Italije, ali to je razumljivo. Kada se sve sabere mogu da budem zadovoljan", rekao je selektor Ranko Perović.

Crna Gora je povela 7:6 golom Ivovića u petom minutu posljednje četvrtine, ali je bod domaćinu donio Aleks Đorđeti 55 sekundi prije kraja.

Selektor Ranko Perović je u ovom meču odlučio da odmori Vjekoslava Paskovića, Draška Brguljana, Nikolu Vukčevića, Miloša Šćepanovića i Dejana Lazovića.

Crna Gora sjutra u 3. kolu igra protiv Australije, a meč počinje u 18.20 časova.

Crna Gora- Italija 7:7 (2:2, 1:2, 2:2, 2:1)

Kozenca - Olimpijski bazen. Gledalaca: 1.200. Sudije: Terpenka (Kanada), Aleksandresku (Rumunija). Igrač više: Crna Gora 7 (2), Italija 7 (3). Peterci: Crna Gora 1 (-), Italija 2 (-).

Crna Gora: Radić, Drašković, Tičić, Petrović, Klikovac, Radović 1, M. Janović 1, N. Janović, Ivović 2, Zloković, Gojković 3, Jokić, Šefik.

Italija: Volarević, Peres, Đito, Filjoli 1, Đorđeti 3, Felugo, Đakopo, Galo 1, Prešuti 1, Fiorentini 1, Premuš, Deserti, Marč.