Pobjede Jadrana i Budve

Novljani lako izašli na kraj sa Katarom (17:7), dok je Budva bila bolja od Primorca sa 10:4...
Budva - Primorac, Foto: Radoje Milić
Ažurirano: 22.04.2012. 19:05h

Prema očekivanjima Jadran je ubjedljivo (17:7) savladao mladi sastav Katara u prvom meču polufinala prvenstva Crne Gore.

Novljani su od starta krenuli ozbiljno, sa najjačom postavom, i već u 7. minutu imali prednost od 7:0.

U nastavku je trener ekipe sa Škvera Ivica Tucak odmarao najiskusnije igrače i dao šansu mlađima, pa je tako već od početka druge četvrtine na golu Jadran bio Slaven Kandić koji je odlično iskoristio svoju priliku i zabilježio devet odbrana (od čega dvije u situaciji „jedan na jedan”).

U Jadranu je odličnu partiju pružio i mladi Đorđe Tešanović koji je, uz Ivana Krizmana, sa četiri pogotka bio i najefikasniji na meču. Novljani su najveću prednost imali na kraju treće dionice kada je bilo 15:4.

Budva je laganom pobjedom protiv Primorca krenula u odbranu titule.

Budvani su slavili sa 10:4, a Kotorani su kapitulirali u posljednjoj četvrtini kada je domaćin zatvorio sve prilaže golu i bez problema priveo meč kraju.

Najefikasniji igrač meča je bio Damjan Danilović koji je četiri puta savladao golmana Primorca Aleksandra Kralja.

Primorac je, inače, nedavno u finišu Jadranske lige savladao Budvane rezultatom 12:7.

Naredni mečevi se igraju u utorak.

Jadran – Kataro 17:7 (7:1, 5:1, 3:2, 2:3)Herceg Novi - Bazen Instituta „Simo Milošević”. Gledalaca: 200. Sudije: Brguljan, Abramović (Kotor). Igrač više: Jadran 5 (2), Kataro 6 (2). Peterci: Jadran 1 (1), Kataro 1 (1).

Jadran: Šćepanović (pet odbrana), Sekulić 2 (1), Sarić 1, Tešanović 4, Vidović, Latinović 1, Baničević, Gojković 2, Premuš, Vuksanović 1, Beltrame, Tomašević 2, Kandić (devet odbrana), Krizman 4.

Kataro: Mirković (osam odbrana), Milošević, Pasković 1, Brkanović 1, Sijerković 1, Bjelobrković 2, Barba 1, Božović, Vuksanović, Andrić 1 (1), Drašković, Kalezić, Rašković, Maslovar.

Budva - Primorac 10:4 (2:1, 3:2, 2:1, 3:0)Budva - Bazen „Dragan Trifunović”. Sudije: Matijašević, Obradović (Herceg Novi). Igrač više: Budva 8 (6), Primorac 6 (2). Peterci: Budva 2 (1), Primorac 2 (1).

Budva: Lazović (10 odbrana i peterac), Dončić, Đurđić 1, Danilović 4, Ljubanović, Radunović, Brguljan 2, Radović, Vukčević 1, Milošević, Trbojević, Jokić 2, Vukmirović, Kovačević.

Primorac: Kralj (sedam odbrana i peterac), Lučić, Marković, Gopčević, Čučković, Đurović, Car, N. Popović 1, Fanfani 2, Paunović, M. Popović 1, Murišić, Vukasović, Vuleta.