Crna Gora lako sa Makedonijom, sa Rumunima za prvo mjesto

"Ajkule" su u dva navrata imale i vođstvo od devet golova (11:2 i 12:3), a protivnik se u posljednjoj četvrtini pobrinuo da donekle ubaži poraz.
218 pregleda 0 komentar(a)
Vaterpolisti Crne Gore, Foto: Aniko Kovač
Ažurirano: 05.04.2012. 17:18h

Specijalno za "Vijesti"

Edmonton - Najteže je igrati unaprijed dobijene utakmice. Meč protiv Makedonije za našu reprezentaciju bio meč – trening. Selektor Ranko Perović je prethodno dao reprezentativcima slobodan dan, pa im je ovaj meč praktično bio zamjena za preskočeni trening.

"Dao sam veću minutažu igračima koji su do sad manje bili angažovani", kaže Perović.

Za bilo šta drugo nema prosto prostora za analizu, jer je razlika u klasi između ove dvije reprezentacije prevelika.

Branio je Zdravko Radić od prvog do posljednjeg minuta.

"Miloš Šćepanović se požalio na bolove u leđima, pa sam utoliko ubrzao odluku da Radić bude na golu, iako sam ovih dana već razmišljao da napravim rokadu na golu u ovim lakšim utakmicama", objašnjava naš selektor.

Već poslije prve četvrtine bilo je 3:0, na polovini susreta 7:1, a na plus devet naši su stigli 22 sekunde prije kraja treće četvrtine (11:2).

U posljednjem dijelu susreta Makedonci su se malo trgli, a naši, naravno, malo opustili, pa je „kvota” smanjena na plus šest (tada su Makedonci napravili seriju 3:0).

No, da pobjeda bude ipak ubjedljiva, potrudili su se Aleksandar Ivović i Predrag Jokić u posljednjih 75 sekundi igre. Do konačnih 14:6...

"Od Crne Gore može uvijek da se uči. Čak i kada igra s pola snage mogli smo štošta da vidimo", kaže makedonski selektor Sašo Popovski.

Inače, makedonska selekcija ovdje ima najviše navijača. Svaki od šest pogodaka ovdašnji Makedonci baš su bučno pozdravili s tribina.

Posebne je ovacije doživio je jedan od rijetkih (po rođenju) Makedonaca u reprezentaciji – Dimitri Dimovski, koji je dva puta savladao Radića.

Sve je to na kraju izazvalo simpatije i kod preostalih gledalaca koji su onda, svi zajedno, obje selekcije ispratili toplim aplauzom.

Naredni rival je Makedonija (večeras jedan sat iza ponoći) i taj meč će da odluči koja će ekipa da bude prva u grupi.

6. Holandija 4 0 0 4 23:39 0

Crna Gora - Makedonija 14:6 (3:0, 4:1, 4:2, 3:3)Edmonton - Bazen „Kingsmen”. Gledalaca: 150. Sudije: Rotsart (SAD), Verner (Brazil). Igrač više: Crna Gora 6 (2), Makedonija 9 (3). Peterci: Crna Gora 3 (2), Makedonija 1 (1).

Crna Gora: Radić (12 odbrana), Brguljan 1, Pasković 2, Petrović 1, Klikovac 1, Radović 3, M. Janović 1, N. Janović 2, Ivović 2, Zloković, Gojković, Jokić 1, Šćepanović.

Makedonija: Marinković (devet odbrana), Ćuk, Aksentijević, Ivošević 1, Basara, Milanović, Martinić 1, Dimovski 2, Ranđić 1, Ćupić 1, Letica, Benić, Perčinić.