Pobjede Budve i Primorca

Budva je u Kopru trijumfovala u duelu sa istoimenim slovenačkim timom rezultatom 14:12 i drugom pobjedom u ovoj fazi takmičenja učvrstila se na čelu tabele.
Ažurirano: 18.02.2012. 20:08h

Vaterpolisti Budve i Primorca ostvarili su večeras pobjede u trećem kolu Lige za plasman u Triglav Jadranskoj ligi.

Primorac je pred svojim navijačima savladao splitski Jadran 13:9 i zabilježio prvu pobjedu u Mini ligi, ukupno drugu ove sezone, nakon one protiv Šibenika.

Primorac je zasluženo uzeo tri boda, vodio je od prvog do posljednjeg minuta. Splićani su jedino sredinom druge četvrtine jednom izjednačili na 4:4, i to je bilo sve što su gosti uradili.

Primorac – Jadran Split 13:9 (3:2, 3:2, 3:3, 4:2)

Kotor - Bazen „Nikša Bućin”. Gledalaca: 300. Sudije: Savinović (Hrvatska) i Obradović (Crna Gora). Igrač više: Primorac 7 (1), Jadran Split 10 (4).

Primorac: Kralj, Lučić 1, Marković 2, Gopčević 1, Čučković, Đurović, Car, N. Popović 5, Fanfani, Paunović, M. Popović, Murišić, Krivokapić, Vuleta 3.

Jadran Split: Kačić, Peričić, Vukić 2, Letica 1, Gluhaić, Lisica, Ivanković 2, Bautović 2, Vegar, Rabadan 1, Tonković, Milardović, Vlaić, Divković 1.