Srbija prvi finalista

Nakon slabog početka, "delfini" su nametnuli svoj ritam i slavili sa 12:8 (4:5, 4:1, 3:1, 1:1)
Mauricio Felugo i Filip Filipović, Foto: Beta/AP
Ažurirano: 27.01.2012. 18:42h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Ajndhoven - Srbija je obezbijedila novu medalju i nastavila nevjerovatan niz (od osamostaljenja je nije osvojila samo na Svjetskom prvenstvu u Melburnu 2007), pošto je u polufinalu 30. Evropskog prvenstva savladala Italiju. U reprizi finala na SP u Šangaju, “delfini” su slavili sa 12:8 (4:5, 4:1, 3:1, 1:1).

Italijani su u prvoj četvrtini vodili i 4:2, a pri rezultatu 5:4, već u 7. minutu Dejan Udovičić je zamijenio prvog golmana Slobodana Sora i ubacio Branislava Mitrovića. To kao da je probudilo njegove igrače, koji su preokrenuli na 6:5, a onda nakon izjednačenja Mauricija Feluga riješili sve dileme serijom 5:0.

Najefikasniji igrač u pobjedničkom timu bio je Filip Filipović sa tri gola, a Vanja Udovičić i Stefan Mitrović su postigli po dva. Italijane je predvodio Valentino Galo sa tri pogotka, sva tri nakon grešaka Sora.

Rumunija i Španija izborile su plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre, koji se od 1. do 8. aprila održava u kanadskom Edmontonu. Rumuni su u meču za plasman od 7. do 10. mjesta nakon izvođenja peteraca savladali nezainteresovanu Hrvatsku (16:15), dok je “crvena furija” porazila Holandiju 14:9.

U meču za 11. mjesto, Makedonija je bila bolja od Turske (9:7).