Budva deklasirana u Dubrovniku

Oslabljena Budva nije imala šansi u Gružu - Jug je protiv crnogorskog šampiona slavio sa ubjedljivih 17:5
Budva, Foto: V. BELOJEVIĆ
Ažurirano: 26.10.2011. 18:17h

Oslabljeni tim Budve i nije imao mnogo šansi protiv favorizanog Juga u Dubrovniku, ali rezultat iz Gruža svakako može da se okarakteriše kao debakl - Budvani su poraženi sa visokih 17:5, što im je treći uzastopni neuspjeh u Jadranskoj ligi.

Trener Drago Pejaković nije mogao da računa na prvog centra Nikolu Vukčevića, najiskusnijeg Petra Trbojevića, te Bojana Miloševića, pa je uzalud bio i odličan učinak Darka Brguljana - 20-godišnji reprezentativac je dao tri od pet golova svog tima.

Podatak da je, uz Brguljana, jedina svijetla tačka crnogorskog šampiona bio mladi golman Dejan Lazović govori da je Budva možda čak i dobro prošla...

Sve je bilo gotovo već poslije prve četvrtine koju je Jug riješio rezultatom 6:2 (na poluvremenu je bilo 10:3). Dubrovčani nisu spustili tempo ni u nastavku, pa je razlika rasla iz minuta u minut.

Nikola Janović je za domaći tim postigao tri gola, koliko su dali i Nikola Sutić i Pavo Marković.Jug - Budva 17:5 (6:2, 4:1, 3:2, 4:0)

Jug - Budva 17:5 (6:2, 4:1, 3:2, 4:0)

Dubrovnik - Bazen u Gružu. Gledalaca: 300. Sudije: Matijević (Hrvatska), D. Adžić (Crna Gora). Igrač više: Jug 11 (7), Budva 7 (3). Peterci: Jug 2 (1).

Jug: Perčinić, Vranješ, Sutić 3, Janović 3, Joković 2, Pavlović, Marković 3, Bušlje, Karač, Dobud 2, Macan, Obradović 2, Zonić 1, Goreta 1.

Budva: Lazović, Dončić, Đurčić, Danilović, Ljubanović, Tičić 1, Brguljan 3, Radović, Konotar, Kovačević, Ćetković, Jokić 1, Vukmirović, Radunović.