Prva pobjeda Primorca

To je prvi trijumf kotorskog tima ove sezone, dok je Šibenik i nakon trećeg kola bez bodova.
Lompar, Foto: Zoran Đurić
Ažurirano: 01.10.2011. 20:01h

Primorac je prekinuo crnu seriju rezultata i upisao prvu pobjedu u Jadranskoj ligi. Pred mladim sastavom Vida Lompara je pao Šibenik (7:6).

"Presudila je igra u odbrani, i ovog puta se to pokazalo. Kada ekipa igra skoncentrisano u defanzivi, šanse za trijumf su mnogo veće", rekao je Lompar.

Međutim, Kotorani nisu lako došli do pobjede, jer je Šibenik na poluvremenu imao dva gola razlike (5:3).

Primorac je u posljednjoj četvrtini preokrenuo na 7:5 (golom Bojana Cara dva minuta prije kraja). Konačan rezultat je postavljen samo 30 sekundi kasnije...

Mornar bio bolji od Jadrana iz Splita (14:6), a ostali mečevi 3. kola se igraju u utorak i srijedu. Sastaju se: Primorje - Jadran HN, Jug - Pro Reko, Mladost - POŠK, Kopar - Medvešćak.

Slobodna je Budva.

Primorac - Šibenik 7:6 (3:3, 0:2, 1:0, 3:1) Kotor - Bazen „Nikša Bućin”. Gledalaca: 200. Sudije: Obradović, Matijašević (Herceg Novi). Igrač više: Primorac 6 (3), Šibenik 3 (1).Peterci: Primorac 1 (1).

Primorac: Kralj, Bulatović, Marković 1, Gopčević 1, Nikčević , Đurović, Car 2, Krivokapić 1, Fanfani, Paunović, Popović 2, Murišić, B. Krivokapić, Čučković.

Šibenik: Jukić, Salbini, Erak, Belamarić, Antić 1, Linthu, Bulatović 1, Bašić 1, Stojanović 2, Sabioni 1, Seferović, Španja, Sučić, Šarić 1.