Crna Gora lako protiv Kazahstana, u osmini finala sa Rumunijom

Rutinski je Crna Gora odradila posao protiv Kazahstana (16:5), rutinski je, međutim, i Mađarska dobila Španiju, pa će "ajkule" u osmini finala igrati protiv Rumunije.
Vaterpolo, Foto: Nebojša Mandić
Ažurirano: 22.07.2011. 11:58h

Od specijalnog izvještača "Vijesti"

Rutinski je reprezentacija Crne Gore odradila posao protiv Kazahstana 16:5 (5:2, 5:0, 2:0 i 4:3), rutinski je, međutim, i Mađarska dobila Španiju, pa će Nikola Janović i drugovi ipak morati da uskaču u bazen i u osmini finala - njihov protivnik biće Rumunija. S obzirom na neka prethodna iskustva, možda se to ovog puta i posreći „ajkulama“, a s obzirom na sav trud koji ulažu od dolaska u Šangaj, vjerovatno su to i zaslužili.

Kazahstan je ujedno bio i posljednja utakmica u kojoj su greške mogle da se isprave, od narednog meča svaka će imati ogromnu težiniu. Ali, njih je u igri izabranika Petra Porobića, sve manje, čini se da iz utakmice u utakmicu podižu formu, slažu kockice, a uz to i obećavaju da do kraja prvenstva nikoga neće respektovati.

"Bila je to rutinska pobjeda, insistirao sam da utakmici priđemo ozbiljno. Stvorili smo prednost, tako da je to omogućilo da drugi dio meča ne igramo punom snagom, da svi igrači dobiju šansu i da se na neki način spremimo za ono što nas čeka. To je Rumunija, koja nam je uvijek bila neugodan protivnik, ali i protiv nje ćemo ići kao i protiv svih ostalih ekipa. Dobro poznajemo Rumune, znamo sve njihove dobre strane i sigurno da će to biti teška utakmica u svakom pogledu", kaže selektor Porobić.

Crna Gora je, inače, pitanje pobjednika riješila već u prvoj četvrtini koju je riješila u svoju korist sa tri gola razlike, a sve što je slabašni Kazahstan uspio da uradi bilo je da sa dva uzastopna gola Žiljajeva u 4. minutu izjednači na 2:2. Do kraja četvrtine bilo je već 5:2, do kraja druge 10:2, do kraja treće 12:2... Opet su značajan doprinos dali najmlađi, Filip Klikovac i Darko Brguljan (postigli po dva gola), Aleksandar Radović se četiri puta upisao u strijelce, a igrali su svi, uključujući i Miloša Šćepanovića, koji je u drugoj četvrtini zamijenio Denisa Šefika i stigao da nekoliko puta bravurozno interveniše.

Susret protiv Rumunije igra se prekosjutra od 6.10 časova ujutro po našem vremenu.

Mađarska prva u grupi

Iako se i dobrom dijelu utakmice koja je igrana prije naše nije mogao naslutiti pobjednik, jer su Španci u prvom poluvremenu uglavnom vodili, Mađarska je na kraju rutinski osvojila prvo mjesto u grupi pobjedom sa jednim golom razlike - 12:11. Kako je Mađarima odgovarao i neriješen rezultat, nakon rezultata 12:9 više se nije postavljalo pitanje da li će Mađarska preskočiti osminu finala.

Kazahstan - Crna Gora 5:16 (2:5, 0:5, 0:2, 3:4)

Šangaj - Magnolija span natatorijum. Gledalaca: 650. Sudije: Korižna (Poljska), Gonzales (Portoriko). Igrač više: Kazahstan 7 (2), Crna Gora 9 (5). Peterci: Kazahstan 1 (1), Crna Gora 2 (1).

Kazahstan: Švedov (tri odbrane), Gubarev 2, Šakenov, Pilipenko, Panfili, Fenočko, Aksenov, Ukumanov, Žiljajev 3, Rudaj, Manafov, Kokorin, Demčenko (četiri odbrane i peterac).

Crna Gora: Šefik (pet odbrana), Dr.Brguljan 2, Radović 4, Danilović 1, Vukčević 1, Tičić 1, Klikovac 2, Janović 1, Ivović 1, Da.Brguljan 2, Petrović 1, Jokić, Šćepanović (devet odbrana).

7:2 - I Damjan Danilović pronalazi put do mreže

6:2 - Drugi gol Draška Brguljana, Crna Gora prvi put ima plus četiri u 3. minutu druge četvrtine

5:2 - Gol Antonija Petrovića

4:2 - Precizan je i Darko Brguljan

3:2 - Aleksandar Ivović vraća prednosti iz peterca

2:2 - Žiljajev iz velike udaljenosti matira Šefika drugi put za 50 sekundi i na isteku 4. minuta izjednačuje

2:1 - Jevgenij Žiljajev koristi igrača više

2:0 - Draško Brguljan pogađa u 3. minutu

1:0 - Milan Tičić koristi igrača više u 41. sekundi utakmice