Jadran bolji od POŠK-a

Jadran je na svom bazenu lako izašao na kraj sa splitskim POŠK-om. Vladimir Gojković najefikasniji sa četiri gola, istakao se i mladi golman Slaven Kandić sa 12 odbrana
Ažurirano: 19.02.2011. 18:45h

Jadran je prema očekivanjima opravdao ulogu favorita u duelu sa POŠK-om. Novljani su već u prvoj četvrtini stekli veliku prodnost, a na početku trećeg perioda imali i šest golova prednosti (7:1). Tada je trener Ivica Tucak dao šansu mladim igračima, što su Splićani iskoristili i uspjeli da stignu na 7:5.

Međutim, domaći su se potom trgli i napravili seriju od 4:0, pa je na kraju treće dionice prednost za ekipu sa Škvera ponovo bila plus šest (11:5). U posljednjoj četvrtini veći dio vremena su u sastavu Jadrana opet bili vaterpolisti iz juniorskog pogona, pa krajnji rezultat i nije potpuni odraz razlike u kvalitetu ova dva suparnika.

Jadran – POŠK 11:8 (6:1, 2:4, 3:0, 0:3)

Herceg Novi - Bazen Instituta Igalo. Gledalaca: 250. Sudije: Savinović, Curić (Dubrovnik). Igrač više: Jadran 7 (2), POŠK 5 (3). Peterci: Jadran 1 (-), POŠK 1(1).Jadran: Kandić (12 odbrana), Vidović, Crepulja 1, Tešanović, Porobić, Latinović, Kalinić, Gojković 4, Premuš 1, Subotić 3, P. Filipović, Kovačić 1, Sarić 1, Tafra. POŠK: Jelovina (osam odbrana i peterac), Lušić 1 (1), Prižmić, Buzdovačić, Bautović, Benić 1, Popović 1, Maras, Šerbl, Rabadan, Vol 1, Matutinović 3, Bujas, Travnikar.