Novljani samljeli imenjaka

Koliko je ekipa sa Škvera bila superiorna govori i činjenica da su gosti prvi gol postigli tek u 14. minutu (5:1).
96 pregleda 0 komentar(a)
Jadranasi_1, Foto: Z. ĐURIĆ
Ažurirano: 05.02.2011. 20:38h

Jadran iz Herceg Novog je veoma lako izašao na kraj sa imenjakom iz Splita i opravdao ulogu favorita pobjedom od 15:6. Koliko je ekipa sa Škvera bila superiorna govori i činjenica da su gosti prvi gol postigli tek u 14. minutu (5:1). Takav odnos snaga omogućio je treneru Ivici Tucaku da pruži šansu svim mladim igračima koji su bili u timu, a prvi put su u ovoj sezoni u sastavu bili Boris Tafra i Vukota Marković, koji su takođe proveli određenu minutažu u bazenu.

Među mladima, sada već ustaljeni u prvom timu su Radovan Latinović, Gavril Subotić, Stefan Vidović i Jovan Sarić, koji su postigli ukupno sedam golova na večerašnjem meču i potvrdili da ekipa sa Škvera ima veliki potencijal i za buduća takmičenja.

- Ovaj meč je bio značajan da se vratimo poslije poraza od Primorca i da ispravimo uočene greške. Od samog starta smo igrali agresivno i borbeno sa dosta plivanja i čvrstom odbranom. Mislim da nam je ova utakmica odlično došla kao priprema za sljedeće obaveze koje nas čekaju i u regionalnom takmičenju, ali i u mečevima Evrolige koji nas očekuju od 16. februara - rekao je Latinović.

Jadran HN – Jadran Split 15:6 (3:0, 4:2, 5:2, 3:2)

Herceg Novi - Bazen Instituta Igalo. Gledalaca: 100. Sudije: Avramović, Kontić (oba iz Kotora). Igrač više: Jadran HN 7 (4), Jadran Split 9 (2). Peterci: Jadran HN 1 (1).

Jadran HN: Šćepanović (13 odbrana), Tafra, Vidović 1 (1), Marković, Đ. Filipović, Latinović 3, Kalinić 1, Gojković 1, Premuš 2, Subotić 2, P. Filipović, Kovačić 3, Tešanović, Sarić 2.

Jadran Split: Kačić (šest odbrana), Jelavić, Vukić 1, Vlaić, Gluhaić, Lisica, Kekez, Vuleta 3, Brnas, Peričić, Banovac, Visković 2, Koljanin, Divković.

Rezultati 10. kola: Jadran HN - Jadran Split 15:6, Primorac - Mornar 14:8, Budva M:tel - Kataro 9:7, Jug - Šibenik 18:5, Mladost - Primorje 12:11, Kopar - Medvešćak 10:7. Slobodan je POŠK.

Tabela: Primorje 25, Mladost 21, Jug 20, Budva M:tel 19, Primorac 18, Jadran HN 17, Mornar 13, Medvešćak 10, Kopar 9, Jadran Split, Kataro 7, Šibenik 5, POŠK 2.