Trofej je ostao samo san, Šćepanović rasplakao svoje Novljane

Jadran remizirao sa Francuzima u Nikšiću i propustio veliku šansu da dođe do pehara
8822 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje vaterpolista Marseja u Nikšiću, Foto: Milan Šapurić
Ažurirano: 13.04.2019. 18:19h

Vaterpolisti Jadran Carina su pregoreli u želji, trofej u Evrokupu je ostao samo san.

Marsej je u Nikšiću remizirao (7:7) i odbranio pobjedu iz prve utakmice kada je bilo 9:8.

Razliku je napravio Miloš Šćepanović, crnogorski čuvar mreže koji je briljirao na golu Marseja - upisao je 12 odbrana, skinuo nekoliko zicera i spriječio matični klub da ispiše istoriju...

Đuro Radović i Filip Gardašević su bili dvostruki strijelci za Jadran, a na drugoj strani su se po dva puta upisali Igor Kovačević i Aleksandr Kamarasa.

JADRAN CARINE – MARSEJ 7:7 (2:2, 3:2, 0:1, 2:2)

Nikšić - Bazen SC Nikšić. Gledalaca: 1.500. Sudije: Gomes (Španija), Kun (Mađarska). Igrač više: Jadran Carine 7 (3), Marsej 6 (4).

Jadran Carine: Kandić (devet odbrana), Brkić, Popadić 1, Obradović 1, Banićević, Averka 1, Mijušković, F. Gardašević 2, Đ. Radović 2, Spaić, Drašković, Petković, Tešanović.

Marsej: Hovhanisjan, Serveti, Olivon, Izdinski 1, Kimbel, Verno, Vanpeperštet, Đurđić 1, Marion-Verno, Kovačević 2, Vukičević 1, Kamarasa 2, Šćepanović (12 odbrana).

7
:
7
Jadran
Marsej
2:2, 3:2, 0:1, 2:2
Nikšić - Bazen SC Nikšić. Sudije: Gomes (Španija), Kun (Mađarska).
Jadran tuguje, Marsej je osvojio Evrokup i stigao do najvećeg uspjeha u klupskoj istoriji.
8
Još 11 sekundi do kraja. Marsej ima napad i potrebno je čudo pa da Jadran ostane u igri za trofej.
7
Đuro Radović je izjednačio na 7:7 u napadu s igračem više.
7
Jadran je sve dalje od trofeja. Marsej prvi put vodi - Kovačević je pogodio za 7:6. Do kraja meča je još minut i 45 sekundi.
5
Izdinski donosi novi izjednačenje Marseju - 6:6.
4
Vodi Jadran 6:5. Strijelac je Radović na 4.43 do kraja meča.
Osam minuta odluke u Nikšiću. Jadran ima prvi napad u posljednjoj četvrtini.
8
Kraj treće četvrtine: Jadran opet nije pogodio u napadu s igračem više, ostalo je 5:5.
Briljira Šćepanović na golu Marseja, ima već 10 odbrana. Sada je na čudesan način zaustavio šuteve Spaića i Averke. Tajm-aut Gojkovića na 22 sekunde prije kraja 3. četvrtine.
7
Četvrto izjednačenje - Jadran - Marsej 5:5. Strijelac je Vukičević u napadu s igračem više.
Prošla su tri i po minuta igre u trećoj četvrtini. I dalje je 5:4 za Jadran. Tajm-aut Marseja.
Jadran opet nije iskoristio napad s igračem više, treći put iz četiri pokušaja.
Počela je treća četvrtina napadom Novljana.
Poluvrijeme: Jadran vodi 5:4.
8
Kovačević se upisao za 5:4 u napadu s igračem više. Pogodio je dvije sekunde prije kraja druge četvrtine.
8
Prvi put je plus dva. Jadran vodi 5:3 nakon gola Gardaševića u napadu s igračem više.
7
Jadran nije iskoristio napad s igračem više - Šćepanović je zaustavio Spaića. Ostaje 4:3.
Tajm-aut Gojkovića na dva minuta i šest sekundi prije kraja prvog poluvremena.