"Ajkule" pobijedile Grčku, po tri gola Spaića i Pješivca

Naši vaterpolisti posljednji meč na turniru igraju u nedjelju protiv domaćina
3918 pregleda 0 komentar(a)
Vladan Spaić je bio trostruki strijelac, Foto: BCN2018
Ažurirano: 22.06.2019. 19:16h

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore pobijedila je Grčku 11:7 u drugom kolu turnira u njemačkom Potsdamu.

"Ajkule" su tako popravile utisak nakon jučerašnjeg poraza od Italije (8:5), a posljednji meč na turniru igraju u nedjelju od 12.45 kada je rival Njemačka.

Nakon izjednačene prve četvrtine Crna Gora je zaigrala bolje u nastavku, pa je utakmica bila praktično riješena na kraju treće dionice kada je bilo plus četiri - 6:2.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su centri Vladan Spaić i Stefan Pješivac sa po tri gola, dok su se po jednom upisali Bogdan Đurđić, Stefan Vidović, Aleksa Ukropina, Đuro Radović i Aleksandar Ivović.

Po povratku u Crnu Goru, izabranici Vladimira Gojkovića pripreme za Svjetsko prvenstvo (15-28. jul) nastavljaju u Herceg Novom, dok će 4. jula trenirati u Podgorici.