"Ajkule" izgubile od Amerikanaca, napad zakazao u posljednjem testu

1965 pregleda 0 komentar(a)
Nikola Murišić, Foto: Filip Roganović

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore poražena je od selekcije SAD 8:4 u finalu turnira u Kini, koji je bio posljednja provjera pred Svjetsko prvenstvo.

“Ajkule” su istog rivala u grupnoj fazi savladale 14:13.

Napad je podbacio u sinoćnjem meču, o čemu govori i rezultat, ali više od toga i podatak da Crna Gora nije postigla gol posljednjih 17 minuta i 19 sekundi.

Bogdan Đurđić je izjednačio na 4:4, minut i 19 sekundi prije kraja druge četvrtine, a nakon trećeg perioda bez pogodaka, Amerikanci su u posljednjem dijelu utakmice serijom 3:0 došli do ubjedljivog trijumfa.

Nikola Murišić je postigao dva gola, Đuro Radović i Đurđić po jedan.

Crnogorski vaterpolisti se iz Kine sele u Južnu Koreju, u Gvangžu, gdje u noći između nedjelje i ponedjeljka, u jedan sat i 30 minuta iza ponoći po našem vremenu, igraju sa Srbijom na startu SP.

U grupi su još Grčka i Južna Koreja.

Pobjednici grupa idu u četvrtfinale, drugoplasirani i trećeplasirani timovi razigravaju za plasman među osam.